بیمه بدنه

بیش‌تر مالکان خودرو فکر می‎کنند که با خرید بیمه‎ نامه شخص ثالث، خودروی خود را در برابر همه حوادث بیمه کرده ‎اند و دیگر نیازی به خرید بیمه‌نامه دیگری ندارند درحالی‌که بیمه‎نامه شخص ثالث فقط وقتی مقصر حادثه باشیم خسارت‎های واردشده به خودرو زیان‌دیده را پرداخت می‌کند و خسارت خودرو خودمان تحت پوشش نیست. علاوه بر این در بسیاری از حوادث مقصر حادثه ناشناخته، متواری یا ناشی اتفاقات است که به‌هیچ‌عنوان تحت پوشش بیمه‌ای شخص ثالث نیست، مثل حوادث طبیعی، سرقت، دزدی لوازم و آتش‌سوزی ناشی از نقص فنی خودرو. همچنین بعضاً خودرو مقصر حادثه بیمه‌نامه‌ای شخص ثالث ندارد یا بیمه‌نامه کاملی جهت جبران خسارت کامل ما را ندارد. این موضوع با قانون جدید بیمه شخص ثالث که مطابق آن مقصر و شرکت بیمه به نمایندگی از مقصر صرفاً تا سقف قیمت خودرو متعارف (50 درصد مبلغ دیه ماه حرام) تعهد داشته تشدید می‌شود چراکه مثلاً در سال 1400 اگر فردی خودرویی گران‌تر از 320 میلیون تومان داشته باشد حتی در صورت زیان‌دیده بودن و ارائه بیمه شخص ثالث کامل از سوی مقصر حادثه بازم هم جبران بخشی از خسارت به عهده زیان‌دیده خواهد بود که در ادامه کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در تهران به تفضیل به این موضوع خواهند پرداخت.
در ادامه کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد توضیح خواهند داد که باوجوداینکه بیمه‎ نامه بدنه ازجمله بیمه ‎های غیراجباری است ولی هنگام تصادف می‎تواند بسیاری از خسارت‎های وارده را جبران کند چون بیمه‎نامه بدنه؛ در تصادفاتی که حتی شما مقصر حادثه باشید یا مقصری برای جبران خسارت وجود نداشته باشد، خسارت‎های واردشده به خودرو شمارا پرداخت می‎کند. خسارت‎های احتمالی واردشده به خودرو شما انواع مختلفی دارد و پرداخت خسارت هرکدام از آن‎ها به نوع پوشش‎های خریداری‌شده توسط شما بستگی دارد.

در چه مواقعی می‌توانیم از بیمه بدنه خودرو خود استفاده کنیم:

در صورت وقوع حادثه من‌جمله موارد مشروحه ذیل می‌توانیم از بیمه بدنه خودرو خود استفاده کنیم.
1. زمانی که مقصر تصادف خودمان باشیم.
2. زمانی که مقصر تصادف ناشناخته یا متواری باشد.
3. زمانی که راننده مقصر تصادف بیمه ثالث نداشته باشد.
4. زمانی که خودرو ما گران‌قیمت (گران‌تر از 320 میلیون تومان) باشد چراکه در تصادف حتی اگر مقصر حادثه نباشیم جبران بخشی از خسارت مطابق قانون جدید بیمه شخص ثالث به عهده ما خواهد بود.
5. زمانی که سرقتی اتفاق بیفتد اعم از سرقت کلی وسیله نقلیه یا سرقت لوازم خودرو مثل ضبط خودرو.
6. زمانی که شیشه وسیله نقلیه براثر تغییر دما، سرما یا برخورد جسم سخت مثل سنگ شکسته می‌شود.
7. زمانی که بلایای طبیعی باعث خسارت به خودرو ما می‌شود.
8. زمانی که رنگ یا مواد شیمیایی روی خودرو ما پاشیده شده باشد.

پوشش اصلی بیمه بدنه بیمه دانا

بیمه ‎نامه بدنه دانا در حالت پایه موارد مربوط به حادثه، آتش ‎سوزی و سرقت کلی را تحت پوشش قرار می‎دهد. منظور از این پوشش‎ها عبارت است از:
1. پوشش حادثه یا تصادف: خسارتی که در اثر تصادف یا برخورد خودرو شما به یک جسم ساکن یا متحرک، واژگونی و سقوط وارد می‌شود، با این پوشش خسارت وارده جبران می‎شود.
2. پوشش آتش‎سوزی، صاعقه و انفجار: خسارتی که در اثر آتش‌سوزی، انفجار یا صاعقه به خودرو شما یا قطعات یدکی آن وارد می‎شود، با این پوشش خسارت وارده جبران می‎شود.
3. پوشش سرقت کلی: درصورتی‌که خودرو شما به سرقت رود و یا در حین سرقت به خودرو یا قطعات آن خسارت وارد شود، با این پوشش خسارت وارده جبران می‎شود.
جهت اطلاعات بیشتر درزمینۀ پوشش سرقت خودرو و نحوه دریافت خسارت سرقت وسیله نقلیه می‌توانید مقاله مربوط به سرقت وسیله نقلیه که پیش‌تر توسط کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در تهران تهیه‌شده را می‌توانید از لینک زیر مطالعه فرمایید.

در صورت سرقت خودرو خود چه‌کاری باید انجام دهیم؟

کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در تهران آماده ارائه خدمات 24 ساعته درزمینۀ دریافت بهترین پوشش‌های بیمه‌ای من‌جمله کامل‌ترین بیمه بدنه با ارزان‌ترین حق بیمه در سعادت‌آباد هستند خواهشمند است از طریق لینک زیر با کارشناسان باتجربه ما در نمایندگی بیمه دانا سعادت‌آباد به‌صورت آنلاین، تلفنی یا حضوری در تماس باشید.

تماس با ما

بیمه بدنه
پوشش‎ های اضافی بیمه ‎نامه بدنه دانا

شما می‎توانید با اخذ پوشش‎های اضافی به شرح ذیل، حوادث دیگری را که ممکن است برای خودرو شما اتفاق افتد، تحت پوشش بیمه دانا قرار دهید. این پوشش‎های اضافی بیمه بدنه بیمه دانا به شرح ذیل است:
• شکست شیشه: با خرید این پوشش می‎توانید هزینه شکست شیشه خودرو خود را (براثر برخورد جسم خارجی یا خطرات اصلی مانند سرما) تحت پوشش قرار دهید.
• پاشیدن رنگ و مواد شیمیایی: با خرید این پوشش می‎توانید هزینه خسارت‎هایی که در اثر پاشیده شدن رنگ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه خودرو شما به وجود می‎آید را تحت پوشش قرار دهید.
• سیل و زلزله: با خرید این پوشش می‎توانید هزینه خسارت‎هایی که در اثر بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل به خودرو شما وارد می‎شود را تحت پوشش قرار دهید.
• نوسانات قیمت: با خرید این پوشش می‎توانید افزایش قیمت خودرو خود را تا 25%، 50% و 100% ارزش آن پوشش دهید. به این معنی که اگر ارزش خودرو شما در روز حادثه بیش‎تر از ارزش درج‌شده در بیمه‌نامه باشد و شما این پوشش را خریده باشید، خسارت پرداختی به شما کامل‎تر از زمانی است که ارزش خودرو شما افزایش پیداکرده باشد و شما این پوشش را خریداری نکرده باشید.
• حذف فرانشیز: با خرید این نوع پوشش می‎توانید خسارت‎های واردشده در اثر حوادث را به ‎صورت کامل از شرکت بیمه دریافت کنید.
• ترانزیت: با خرید این پوشش می‎توانید خسارت‎هایی که خارج از مرزهای کشور ایران به خودرو شما وارد می‎شود را تحت پوشش قرار دهید.
• ایاب‌وذهاب (مخصوص خودروهای سواری): اگر به دلیل وجود خسارت شما نتوانید از خودرو خود استفاده کنید؛ با خرید این پوشش، می‎توانید هزینه ایاب‌وذهاب خود را برای مدت معینی از شرکت بیمه دریافت کنید.
• سرقت در جای تمام قطعات: با خرید این نوع پوشش می‎توانید تمامی لوازم و قطعات خودرو خود را بیمه کرده تا در زمان سرقت هرکدام از آن‎ها، شرکت بیمه هزینه بخشی از آن‎ها را به شما پرداخت کند.
• سرقت در جای قطعات درخواستی: با خرید این نوع پوشش می‎توانید بعضی از لوازم و قطعات خودرو خود را که مایل هستید، بیمه کنید تا در زمان سرقت شرکت بیمه هزینه آن را به شما پرداخت کند.
جهت اخذ مشاوره و راهنمایی درزمینهٔ دریافت بهترین تعهدات بیمه بدنه دانا، صدور بیمه‌نامه با کمترین حق بیمه و اقساط 12 ماه و همچنین راهنمایی درزمینهٔ دریافت خسارت بیمه دانا خواهشمند است جهت تماس کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا تهران درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت فرمایید.

درخواست خدمت

عدم پوشش بعضی از خسارت‎‎های وارده به خودرو در بیمه بدنه

خسارت‎هایی هم وجود دارند که حتی اگر شما هم مقصر حادثه نباشید، بیمه‎ نامه بدنه دانا آن‎ها را پوشش نمی‎دهد. این خسارت‎ها عبارت‌اند از:
• خسارت‎هایی که هنگام جنگ، شورش، تحصن یا اعتراض به خودرو شما وارد شود.
• هر نوع خسارتی که به خاطر انفجار هسته‎ای (چه به‎ صورت مستقیم و چه به‎ صورت غیرمستقیم) به وجود آمده باشد.
• وجود مواد محترقه به جزء سوخت ماشین.
• خسارت‎های وارده به کالای وسیله نقلیه.
• خسارت‎هایی که به‎ طور عمدی توسط خود بیمه‎ گذار یا فرد ذی‎نفع به وجود آمده باشد.
• خسارت‎های وارده در جریان مسابقات اتومبیل‎رانی، شرط‌بندی و آموزش رانندگی (مگر اینکه توافق قبلی بین طرفین صورت گرفته باشد).
• خسارت در اثر بکسل کردن یک خودرو (به‌غیراز ماشین‌های مخصوص بکسل).
• خسارت‎های وارده به خودرو در اثر بارگیری اضافی یا اضافه مسافر.
• خسارت وارده ناشی از تخلیه و بارگیری خودروهای کشنده دارای کمپرسی.
• نداشتن، باطل شدن یا غیر مرتبط بودن گواهینامه رانندگی در حین رانندگی.
• تصادف در زمان فرار از دست مأمور قانون.
• خسارت‎های ناشی از توقیف و مصادره خودرو به دست مأموران انتظامی.
• تصادف به خاطر مصرف مشروبات الکلی، روان‌گردان و مواد مخدر.

سؤالات متداول

تا چه سنی می‎توان برای خودروهای خود بیمه ‎نامه بدنه اخذ نمود؟
*برای خودروهای سواری تا 20 سال ساخت و برای خودروهای اتوکار (اتوبوس، مینی‌بوس و …) و بارکش (کامیون، کامیونت و …) تا 30 سال ساخت می‌توان بیمه بدنه دریافت کرد.
*تخفیف عدم خسارت در بیمه نامه بدنه دانا به چه صورت است؟
تخفیف عدم خسارت در بیمه‎ نامه بدنه بیمه دانا به این صورت است که برای بیمه‎ گذارانی که یک سال تخفیف عدم خسارت دارند، در سال دوم 25 درصد تخفیف شامل حال آن‎ها می‎شود و به همین ترتیب برای سال سوم 35 درصد، سال چهارم 45 درصد و سال چهارم و بیش‎تر 60 درصد است.
*آیا می‎توان بیمه ‎نامه بدنه خریداری‌شده را به خودرو دیگری منتقل کرد؟
در صورت فروش خودرو و انتقال مالکیت آن، بیمه ‎گذار می‎تواند بیمه‌نامه بدنه خود را به خودرو متعلق به خود، همسر، فرزندان یا والدین منتقل کند.
*تا چه زمانی می‎توان تخفیف‎های عدم خسارت بیمه ‎نامه بدنه دانا را به خودرو دیگر منتقل کرد؟
سابقه عدم خسارت بیمه‎نامه بدنه دانا را می‎توان تا 11 ماه بعد از انقضا یا فسخ بیمه‌نامه قبلی به خودرو دیگر منتقل کرد.
*چند روز بعد از حادثه می‎توان برای گرفتن خسارت به شرکت بیمه دانا مراجعه کرد؟
بیمه‎ گذار باید حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری (از تاریخ اطلاع خود از حادثه)، به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا مراجعه کنند.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت بیمه‎ نامه بدنه دانا چیست؟

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه‎نامه بدنه دانا عبارت است از:
1. اصل بیمه ‎نامه بدنه خودرو
2. اصل بیمه‎ نامه شخص ثالث خودرو
3. اصل کارت خودرو
4. اصل سند مالکیت خودرو
5. کارت ملی مالک خودرو
6. اصل گواهینامه رانندگی
7. کروکی تصادف یا گزارش مقامات انتظامی
8. فرم بازدید سلامت خودرو توسط کارشناس بیمه (بعد از تعمیر)
9. تکمیل فرم درخواست و اعلام خسارت
جهت کسب اطلاعات بیشتر کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد مقاله کاملی در این زمینه پیش‌تر تهیه نموده‌اند که می‌تواند از طریق لینک زیر آن را مطالعه فرمایید.

*آیا می‎توان بیمه‎ نامه بدنه را فسخ کرد؟
بیمه‎ گذار می‎تواند بیمه‎ نامه بدنه خود را فسخ کند. در چنین شرایطی بیمه‎ نامه بدنه او با تعرفه کوتاه‌مدت فسخ‌شده و در صورت وجود حق بیمه برگشتی، حق بیمه به او پرداخت می‎شود.

جدول تعرفه حق بیمه کوتاه‌مدت

مدت‌زمان بیمه‌نامه درصد حق بيمه ساليانه مدت‌زمان بیمه‌نامه درصد حق بيمه ساليانه
از يك روز تا پنج روز 5% بیش از 150 روز تا 180 روز 70%
از شش روز تا پانزده روز 10% بیش از 180 روز تا 210 روز 75%
از پانزده روز تا سی روز 20% بیش از 210 روز تا 240 روز 80%
بیش از 30 روز تا 60 روز 30% بیش از 240 روز تا 270 روز 85%
بیش از 60 روز تا 90 روز 40% بیش از 270 روز تا 300 روز 90%
بیش از 90 روز تا 120 روز 50% بیش از 300 روز تا 330 روز 95%
بیش از 120 روز تا 150 روز 60% بیش از 330 روز 100%

 

*چرا دارندگان خودرو گران‌قیمت باید بیمه بدنه دانا داشته باشند؟
با توجه به اینکه مطابق مقررات قانون اخیر بیمه شخص ثالث، حداکثر خسارتی که راننده خودرو مقصر حادثه در سال 1400 می‌بایست به خودرو ما پرداخت نماید 320 میلیون تومان است درصورتی‌که خودرو ما بیشتر از 320 میلیون تومان ارزش دارد باید برای جبران بخشی از خسارت نسبت به تهیه بیمه بدنه اقدام نمایید.
ضمناً کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در تهران اقدام به تهیه مقاله‌ای که به‌صورت جامع به این قانون می‌پردازد نموده‌اند و جهت کسب اطلاع کامل درزمینهٔ خودرو غیرمتعارف این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد پیشنهاد می‌نماید این مقاله را ملاحظه فرمایید.

تعهدات مالی بیمه شخص ثالث

نتیجه ‎گیری

بیمه‎ نامه بدنه ازجمله بیمه ‎های غیراجباری بوده که هنگام تصادف می‎تواند بسیاری از خسارت‎های وارده را جبران کند. یکی از مزایای بیمه ‎نامه بدنه این است که حتی در تصادفاتی که شما مقصر حادثه هستید، خسارت‎های واردشده به خودرو شما را پرداخت می‎کند. بسته به نوع پوشش‎هایی که شما خریداری می‎کنید، خسارت‎های وارده به خودرو شما توسط شرکت بیمه جبران می‎شود. پوشش‎های پایه بیمه‎نامه بدنه دانا شامل حادثه، آتش ‎سوزی و سرقت کلی می‎شوند و پوشش‎های اضافی شامل شکست شیشه، پاشیدن رنگ و مواد شیمیایی، سیل و زلزله، نوسانات قیمت، ترانزیت، ایاب‌وذهاب، سرقت درجا قطعات و سرقت قطعات درخواستی است.
کارشناسان باتجربه نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در سراسر تهران آماده ارائه مشاوره خدمات بیمه ه‎ای متناسب با نیاز شما هستند. لطفاً جهت مشاوره در مورد خرید تسهیلات قابل‌ارائه و نحوه پرداخت هزینه‎های مربوط به بیمه‎نامه بدنه اتومبیل با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.
ضمناً این نمایندگی بیمه دانا در تهران در گذشته نیز اقدام به تهیه سری مقالاتی با عنوان ((هر آنچه باید در رابطه با خرید بیمه بدنه بیمه دانا و نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه اتومبیل بیمه دانا به‌صورت ساده بدانیم)) در سه بخش تهیه نموده که هر چیزی که در مورد بیمه بدنه باید بدانیم را در آن جهت مطالعه ارائه گردیده و پیشنهاد می‌گردد از طریق لینک زیر آن را هم ملاحظه فرمایید.

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

______________________________________________________________________________________________________________

کلمات کلیدی: بیمه‌نامه بدنه، بیمه ‎نامه بدنه دانا، پوشش‎های اضافی بیمه ‎نامه بدنه دانا، پوشش سرقت قطعات بیمه ‎نامه بدنه دانا، پوشش سیل و زلزله بیمه‎ نامه بدنه دانا، عدم پوشش خسارت هنگام تخلیه بار، عدم پوشش خسارت هنگام بارگیری، عدم پوشش خسارت عمدی.