نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد با بیش از بیست سال فعالیت با توجه به اهداف اجتماعی خود مبنی بر برخورداری هرچه راحت تر بیمه گذاران از خدمات بیمه دانا سعی دارد در این مقاله به ساده ترین شکل اقداماتی که هر فرد پس از سرقت خودرو خود باید انجام دهد تا اولا منجر به کشف خودرو شود و دوما در صورت عدم کشف خودرو بتواند در سریعترین زمان خسارت خود از بیمه بدنه بیمه دانا دریافت نماید در چند گام به حضور بیمه گذاران محترم بیمه بدنه تشریح نماید .

سرقت

در زمان سرقت خودرو اولین سوالی که پیش می آید این سوال است که چه کاری باید انجام دهم . البته بیمه گذاران بیمه دانا که خیلی پیشتر این سوال را از خود پرسیده اند و اقدام به اخذ پوششهای بیمه ای بیمه بدنه بیمه دانا نموده اند با خیال راحت تری با این مسئله روبرو خواهند بود . به هر حال کارشناسان با سابقه این نمایندگی در ادامه ،شما را با گامهای ساده ای برای پاسخ به سوالتان آشنا می سازند .

گام اول: تماس با پلیس 110

اولین اقدام بعد از به سرقت رفتن خودرو تماس با پلیس ۱۱۰ است . در هر مکانی که خودرو شما به سرقت رفت در همان مکان با پلیس 110 تماس بگیرید . خوشبختانه در بسیاری از مواقع پس از تماس با پلیس 110 ، مامور محترم ما را از انتقال خودرو خود به پارکینگ خاصی به دلیل پارک خودرو در محل غیر مجاز مطلع ساخته و ما صرفا با مراجعه به آن پارکینگ و پرداخت هزینه و جریمه های مربوطه خودرو خود را ترخیص می کنیم .
در غیر اینصورت نیروی انتظامی پس از اطلاع از سرقت خودرو ما ، واحد گشتی را برای ثبت سرقت به محل مراجعه می فرستد . مامور مربوطه پس از مراجعه به محل سرقت اقدام به تهیه گزارشی نموده که یک برگ از آن را به ما تحویل می نماید .

گام دوم: مراجعه به نزدیکترین کلانتری

با همراه داشتن گزارش پلیس 110 و مدارک ماشین، مدارک شناسایی خود را به اولین کلانتری نزدیک محل سرقت خودرو مراجعه و اقدام به تشکیل پرونده سرقت خودرو خود می نماییم .

لیست آدرس کلانتری های تهران

نکته مهم : تقاضای ثبت شماره پلاک خودرو خود در لیست سیاه پلیس آگاهی را برای رفع مسولیت از تخلفات سارقین را فراموش نکنیم

در اعلام سرقت خودرو به کلانتری و پلیس ۱۱۰ درنگ نکنید چراکه در صورت انجام هرگونه تخلف با خودرو مسروقه ، صاحب پلاک خودرو مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد و در صورت عدم اطلاع به موقع سرقت خودرو به پلیس ما برای اثبات بیگناهی خود به شدت دچار دردسر و حتی پرداخت کلی جرایم می شویم .

گام سوم: مراجعه به اداره آگاهی

از آنجایی که کشف خودرو مسروقه از وظایف اداره آگاهی است و ما برای پیداکردن خودرو خود به کمک ماموران و کارکنان خبره این اداره نیاز داریم ، می بایست پرونده تشکیل شده در کلانتری را برای ادامه پیگیری کشف خودرو به اداره آگاهی تحویل دهیم که عموما می بایست با همراهی یک نفر مامور از کلانتری صورت پذیرد .

لیست آدرس آگاهی های تهران

گام چهارم : مراجعه به واحد های خسارت بیمه دانا جهت اعلام خسارت و تشکیل پروند حداکثر ظرف 5 روز

بیمه بدنه بیمه دانا راه حل ایمنی برای چنین روز هایی است

سرقت

با توجه به قانون بیمه بیمه بدنه می بایست از زمان وقوع سرقت خودرو خود حداکثر ظرف مدت 5 روز به یکی از نزدیکترین واحد های خسارت بیمه دانا مراجعه و با ارائه مدارکی که در بخش بعدی کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد به تفضیل به آن اشاره می نمایند ، اقدام به اطلاع موضوع به بیمه دانا و تشکیل پرونده اقدام نمایند .

مراکزپرداخت خسارت بیمه بدنه در استان تهران

ضمنا برای تشکیل پرونده خسارت بیمه بدنه بیمه دانا در صورت وقوع حادثه یا سکونت در سایر شهرها می توانیم به یکی از شعب بیمه دانا در شهر مورد نظر مراجعه نماییم

مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه سایر استانها

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده سرقت خودرو مورد بیمه بیمه بدنه بیمه دانا که می بایست ظرف 5 روز نزد یکی از شعب بیمه دانا به شرح آدرسهای مذکور انجام پذیرد :
1- صورت جلسه پلیس، مبنی بر سرقت کلی خودرو
2- اصل و کپی بیمه نامه‌های بدنه و شخص ثالث خودرو
3- اصل و کپی کارت و سند خودرو
4- ارائه مدارک شناسایی بیمه‌گذار مانند کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه

گام پنجم : در صورت عدم کشف وسیله نقلیه  تکمیل مدارک مورد نیاز دریافت خسارت از بیمه دانا

(در صورت کشف خودرو با خسارت ها جزئی و سرقت قطعات به گام نهم بروید )

بعد از گذشت دوماه از سرقت خودرو و در صورت عدم کشف مراجعه مجدد به شعبه خسارت مربوطه ( که قبلا تشکیل پرونده داده ایم ) جهت تکمیل پرونده و دریافت خسارت .
علت مهلت دو ماه برای پرداخت خسارت سرقت کلی بیمه بدنه خودرو : با توجه به اینکه در بسیاری از موارد خودرو سرقت شده توسط پلیس کشف می شود ، پس از تشکیل پرونده بیمه دانا جهت حفظ منافع بیمه گذاران عزیز خود ، پرداخت خسارت را پس از طی یک وقفه دو ماه با امید به کشف خودرو در این مدت انجام می دهد ، چرا که برای پرداخت خسارت کلی ، سند مالکیت خودرو به نام شرکت بیمه دانا درآمده و اگر خودرو کشف شود ، بیمه گذار به دلایلی از جمله کسر فرانشیز از مبلغ خسارت ، عدم پرداخت افزایش قیمت خودرو ناشی از تورم ( در صورت عدم اخذ پوشش نوسان قیمت خودرو) و صرف زمان و هزینه های مربوطه ، متضرر می شود .

اخذ پوشش نوسان قیمت خودرو راهکاری خردمندانه برای آسایش از پوشش بیمه ای کامل بیمه بدنه

جهت اخذ کاملترین پوششهای بیمه ای بیمه بدنه با ارزانترین حق بیمه و کسب اطلاعات در رابطه با بیمه بدنه از طریق لینک زیر در خواست خود را ثبت تا در اولین فرصت همکاران این نمایندگی بیمه دانا با شما تماس حاصل فرمایند

درخواست خدمت

بیمه دانا برای پوشش کامل خسارت ها در مواردی که خودرو در طول مدت بیمه ناشی از تورم افزایش قیمت پیدا می کند راهکارهای مختلفی از جمله پوشش نوسان قیمت خودرو از 25 تا 100 درصد را در ارائه نموده که بیمه گذار می تواند در زمان اخذ پوشش بیمه بدنه دانا وسیله نقلیه خود ، نسبت به خریداری پوشش نوسان قیمت خودرو مطابق نیاز از افزایش 25 تا 100درصدی اقدام نمایند تا در زمان وقوع خسارت مطابق ارزش روز و واقعی خسارت خود را دریافت نمایند .

البته راهکار دیگری نیز که شرکت بیمه دانا برای بیمه گذاران خود پیشنهاد می نماید اخذ الحاقیه افزایش قیمت خودرو در صورت نوسان شدید قیمت ها است و این نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد نیز به صورت آنلاین ، تلفنی و حضوری آماده صدور الحاقیه نوسان قیمت و افزایش قیمت خودرو بیمه گذاران بیمه بدنه دانا با ارزانترین قیمت و آسانترین روشها است ، منجمله بازدید در محل سکونت بیمه گذار و ارسال مدارک به محل سکونت بیمه گذاران عزیز بیمه دانا است .

در ادامه این مقاله کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا به تشریح مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده خسارت جهت دریافت خسارت ناشی از سرقت کلی خودرو می پردازند :

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت سرقت خودرو ( پس از تشکیل پرونده و طی دو ماه وقفه در صورت عدم کشف خودرو مسروقه با ارائه مدارک ذیل پرونده تشکیل شده را کامل و خسارت خود را از بیمه دانا دریافت مینماییم )
– ارائه گواهی عدم خلافی و مفاصا حساب شهرداری تا پایان سال اعلام سرقت خودرو
– ارائه استعلام عدم کشف پلیس آگاهی
– ارائه سوئیچ‌های خودرو
– ارائه معرفی نامه از شرکت‌های لیزینگ یا بانک وام دهنده در صورت خرید اقساطی خودرو یا در رهن بانک قرار دادن خودرو

گام ششم : تعیین ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه، با حضور بیمه‌گذار .

گام هفتم : انتقال سند مالکیت خودرو به نام شرکت بیمه دانا و ابطال بیمه بدنه و دریافت خسارت .

دریافت خسارت از شرکت بیمه، بعد از کسر فرانشیز و سایر کسورات قانونی

گام نهم : در صورت کشف خودرو 

در صورت کشف خودرو ظرف مدت 2ماه اززمان وقوع آن درصورتیکه بخشی از آن آسیب دیده یا توسط سارقین قطعاتی از آن به سرقت رفته جهت دریافت آن خسارت ها از بیمه دانا نیاز است اقدامات ذیل صورت پذیرد :
در بسیاری از موارد خودرو به سرقت رفته ظرف مدت دو ماه پیدا می شود ولی قسمت هایی از آن آسیب دیده و قطعاتی از آن به سرقت رفته است ، در این شرایط نیز بیمه دانا نسبت به جبران خسارتهای وارده متعهد است و می بایست خسارت آن را جبران نماید ، لذا کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد در ادامه به تشریح مدارک و نحوه خسارت جزئی ناشی از سرقت کلی خودرو می پردازند ، در به راحتی بتوانیم خسارت خود را دریافت نماییم .
پوشش بیمه ای خسارت جزئی در سرقت کلی بیمه بدنه بیمه دانا :
اگر خودرو به صورت کامل از محل خود جابجا شده باشد و وسایل جزئی آن به سرقت رفته باشد یا آسیبی به آن وارد شده باشد ، جز پوشش کلی محسوب و حتی اگر بیمه‌گذار پوشش خسارت درجا را نخریده باشد نیز خسارت توسط شرکت بیمه دانا پرداخت می شود

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت در صورت کشف خودرو
پس از تشکیل پرونده در صورت کشف خودرو ظرف مدت دو ماه با ارائه مدارک ذیل پرونده تشکیل شده را کامل و خسارت خود را از بیمه دانا دریافت مینماییم :
1- گزارش کشف سر صحنه با ذکر لوازم و قطعات مسروقه و آسیب دیده
2- بازدید خوردو مکشوفه توسط کارشناس بیمه گر جهت تعیین خسارت

گام دهم : ارائه فاکتور لوازم به سرقت رفته و لوازم خسارت دیده تعمیری و تعویضی (در صورت سرقت جزئی)

ارائه  فاکتور های لازم مربوط به خرید و تعمیر قطعات ،  بازدید خودرو تعمیر شده توسط کارشناس بیمه گر و دریافت خسارت

بازدید سلامت :

گام یازدهم :بازدید سلامت

با توجه به اینکه این احتمال وجود دارد که خودرو ما مجددا در یک حادثه دیگر از همان نقاط آسیب دیده قبلی دچار آسیب گردد ، بیمه گذار بیمه بدنه در هر بار خسارت پس از تعمیر خودرو خود باید با مراجعه به واحد خسارت بیمه دانا نسبت به دریافت گزارش بازدید سلامت مربوطه اقدام نماید .ضمنا در رابطه با دریافت خسارت سرقت جزئی علاوه بر انجام بازدید سلامت لازم است قطعات سرقت شده را طی یک الحاقیه مجددا تحت پوشش بیمه بدنه بیمه دانا درآورد ، در غیر اینصورت بیمه دانا دیگر تعهدی نسبت به جبران خسارتهای بعدی نخواهد داشت .

گام دوازدهم :دریافت الحاقیه ترمیم لوازم سرقت شده

در رابطه با دریافت خسارت سرقت جزئی  علاوه بر انجام بازدید سلامت لازم است قطعات سرقت شده را طی یک الحاقیه مجددا تحت پوشش بیمه بدنه بیمه دانا درآورد  ، در غیر اینصورت بیمه دانا دیگر  تعهدی نسبت به جبران خسارتهای بعدی  نخواهد داشت .

در ادامه کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا به برخی از سوالات رایج در رابطه دریافت خسارت بیمه بدنه می پردازند :

نحوه برآورد خسارت سرقت کلی در بیمه بدنه به چه صورتی است ؟

حداکثر به قیمت خودرو روز بازار با توجه به سال ساخت ، مقدار کارکرد و تمیزی خودرو و آپشن های نصب شده بر روی آن به نحوی که بیمه گذار بتواند با آن مبلغ خودرویی مشابه خودور سرقت شده را خریداری نماید و حداکثر تا سرمایه مورد بیمه با احتساب آخرین الحاقیه و میزان پوشش نوسان خریداری شده .

فرانشیز و کسورات بیمه بدنه در رابطه با خسارت کلی به چه نحوی است ؟

خسارت کلی دارای فرانشیز 20 درصدی است که از مبلغ خسارت تعیین شده کسر می گردد.
در رابطه با خسارت جزئی ناشی از سرقت کلی ( کشف خودرو ) علاوه بر فرانشیز مربوطه ، استهلاک قطعات خریداری شده نیز کسر می گردد . لازم به ذکر است در صورت کم بیمه کردن خوردو به این معنی که ارزش مورد بیمه، بیمه نامه در زمان خسارت کمتر از قیمت واقعی آن روز باشد ، مطابق ماده 10 قانون بیمه خسارت به نسبت ارزش مورد بیمه به قیمت روز آن پرداخت می شود .

استهلاک قطعات در بیمه بدنه به چه صورت است ؟

استهلاک به قطعات خریداری شده برای خودرو های با سال ساخت بیش از 5 سال و به ازای هر سال 5 درصد و حداکثر تا 25 درصد اعمال می شود . استهلاک قطعات زود فرسوده شونده مثل لاستیک ، باطری و کمک فنر 50 درصد و برای کلیه خودرو ها حتی خودرو صفر کیلومتر نیز اعمال می شود .

سرقت

در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام جهت خرید بیمه بدنه و نیاز به راهنمایی در رابطه با نحوه دریافت خسارت با این نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد

با قدمتی بیش از 18 سال سابقه که به عنوان یکی از نمایندگان برتر بیمه دانا در سالهای متوالی شناخته شده به صورت آنلاین ، تلفنی و یا مراجعه حضوری در تماس باشید .

تماس با ما