دندانپزشکی

آیا به بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا نیاز دارید؟

با نگاهی به شاخص سلامت دندان گروه‎های سنی مختلف در ایران، می‎توان به این نتیجه رسید که شاخص سلامت دندان‎های شیری برابر با 16.5 درصد، دندان‎های دائمی در کودکان با رده سنی 12 سال برابر با 9.2 درصد، برای گروه سنی 35-44 سال برابر با 98.13 و گروه سنی 65-74 سال برابر با 25.27 درصد است. در گروه سنی 65-74 سال تعداد قابل‌توجهی از دندان‎های پوسیده درمان‌نشده وجود دارد. با توجه به موارد گفته‌شده می‎توان فهمید که هزینه‎های دندانپزشکی یکی از پرهزینه‌ترین خدمات درمانی بوده و همه افراد حداقل چند بار در طول زندگی به دندانپزشکی مراجعه کرده‌اند. این هزینه در کشور ما؛ بعد از هزینه بستری شدن، در رتبه دوم قرار دارد. به‎گونه‌ای که حدود 15-20 درصد از کل هزینه‎های خدمات درمانی-دارویی را دربر می‎گیرد. همین موضوع اهمیت بیمه تکمیلی دندانپزشکی را نشان می‎دهد.
ما، کارشناسان نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد در این مقاله قصد داریم ابتدا در مورد انواع پوشش‎های بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا و نحوه استفاده از آن صحبت کنیم سپس در ادامه تعرفه‎های دندانپزشکی مصوب سندیکای بیمه‌گران که ملاک عمل پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی توسط شرکت‌های بیمه در سال 1399 را تبیین ‎کنیم و در پایان نیز کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد به سؤالات رایج بیمه‌گذاران بیمه دانا که طی این 18 سال سابقه فعالیت در مورد بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا مطرح‌شده پاسخ دهند.
خواهشمندیم در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در رابطه با اخذ کامل‌ترین پوشش بیمه درمان تکمیلی با پوشش جبران هزینه‌های دندانپزشکی با ما به‌صورت تلفنی، آنلاین و حضوری تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا

منظور از بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا، هزینه‎هایی است که بیمه دانا برای درمان مشکلات دهان و دندان پرداخت می‎کند. همین موضوع باعث تمایل افراد زیادی به خرید بیمه تکمیلی با پوشش جبران هزینه‌های دندانپزشکی بیمه دانا شده است. تعهدات دندانپزشکی بیمه دانا و سایر شرکت‌های بیمه‌گر مطابق قوانین، مقررات و بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت رفاه، سازمان تأمین اجتماعی، بیمه مرکزی، سندیکای بیمه‌گران ایران تعیین می‎شود.
بر همین اساس اهم خدمات بیمه دندانپزشکی بیمه دانا شامل موارد زیر می‎شود:
• خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، رادیولوژی و درخواست آزمایش)
• رادیوگرافی تک دندان (گرافی‌ پری اپیکال یا بایت وینگ)
• کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
• جراحی دندان نهفته در نسج نرم
• جراحی دندان نهفته در نسج سخت
• جرم‎گیری شیار بالای لثه
• جرم‎گیری شیار پایین لثه
• بروساژ هر فک (نوعی جرم‌گیری)
• پر کردن سطحی
• ترمیم دندان
• روکش‌های دندان
• عصب‌کشی دندان
• و سایر هزینه‌ها مطابق شرایط قرارداد به‌جز هزینه‌هایی مربوط به زیبایی است
لازم به توضیح است که پوشش قراردادهای مختلف بیمه تکمیلی چه ازنظر موارد تحت پوشش و چه ازنظر سقف تعهدات مطابق درخواست بیمه‌گذار و متن قرارداد خواهد بود که عمدتاً 7 عمل اصلی شامل پر کردن، کشیدن، ترمیم ریشه یا عصب‌کشی، روکش، جرم‌گیری و بروساژ است و پیشنهاد می‌گردد حداقل تا سقف 3 میلیون تومان برای هرسال پوشش مربوطه اخذ گردد.

نحوه استفاده از بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا

دندانپزشکی

نحوه استفاده از بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی به 2 صورت است:
1. مراجعه به کلینیک‎هایی که با بیمه دانا طرف قرارداد هستند. در این مراکز شما فقط درصدی از هزینه‎های درمان (تحت عنوان فرانشیز) را پرداخت می‎کنید. فرانشیز حداقل مبلغی است که شما باید پرداخت کنید و بقیه هزینه را بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی دانا تا سقف تعهدات خریداری‌شده پوشش می‎دهد. فرانشیز در شرکت‎های بیمه معمولاً بین 10 تا 30 است. فرانشیز بیمه تکمیلی بیمه دانا با توجه به تعداد بیمه‌شدگان مشخص می‌شود به این صورت که هرچه تعداد افراد بیش‎تر باشند میزان فرانشیز کم‎تر شده. حداکثر سقف پوشش تعهدی بیمه تکمیلی بیمه دانا 300.000.000 ریال و حداقل سقف فرانشیز در نظر گرفته‌شده 10 درصد است.

2. شما می‎توانید به کلینیک‎های دندانپزشکی بروید و بعد فاکتور هزینه‎های خود و بقیه مدارک درخواستی را به مرکز بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا ببرید. در بعضی مواقع ممکن است برای دریافت هزینه از شرکت بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا، یک پزشک معتمد درمان شما را تائید کند همچنین می‎توانید با گرفتن معرفی‎نامه به‎صورت آنلاین؛ در تمام ساعات شبانه‌روز و ایام هفته در سراسر کشور، کلیه مراحل اجرایی را بدون مراجعه حضوری و ظرف مدت چند دقیقه با ارائه کارت ملی و گواهی پزشک انجام دهید.

مدارک لازم برای دریافت هزینه درمان دندانپزشکی از بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا چیست؟

• مدارک موردنیاز جهت رسیدگی و پرداخت هزینه دندانپزشکی:
اصل نسخه همراه با دندان‌پزشک و خدمات انجام‌شده به تفکیک به همراه شماره دندان
الصاق مدارک و گرافی‎های موردنیاز (در صورت نیاز تأییدیه پزشک معتمد)
 ارتودنسی: ارائه رادیوگرافی‎های پانورکس ولترال سفالومتری، فتوگرافی و معاینه بیمار قبل از انجام خدمت و ارائه فوتوگرافی یا معاینه بیمار بعد از چسباندن براکت‎ها و تحویل پلاک
 ایمپلنت: ارائه رادیوگرافی پانورکسی قبل و بعد از درمان
 فضا نگه‌دارنده اطفال: معاینه بیمار یا ارائه فوتوگرافی بعد از درمان
 روکش استیل: معاینه بیمار یا ارائه فوتوگرافی بعد از درمان
 پست ریختگی: ارائه رادیوگرافی بعد از درمان
 روکش: ارائه پانورکس قبل و فوتوگرافی بعد از درمان (برای دو واحد یا بیشتر)
 نایت گارد: ارائه فوتوگرافی پس از درمان
 درمان ریشه: رادیوگرافی قبل و بعد از خدمت
 ترمیم: جهت ترمیم 5 یا بیش از 5 دندان ارسال پانورکس قبل و رادیوگرافی بعد
 جراحی‌های لثه: گرافی قبل از درمان
 جراحی نهفته در نسخ نرم و سخت: ارسال رادیوگرافی قبل از درمان

لازم به ذکر است بیمه دانا به تعداد زیادی از دندان‌پزشکان و کلینیک‌های دندانپزشکی در سراسر کشور و اقصی نقاط شهر تهران قرارداد داشته که لیست آن را می‌توانید از طریق لینک زیر مشاهده نمایید. کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد با توجه به انعقاد قرارداد بیمه دانا با مراکز درمانی و نظارت و مدیریت ارائه خدمات بهینه باقیمت عادلانه پیشنهاد می‌نماید حتی‌المقدور در مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه دانا پذیرش به‌صورت آنلاین یا از طریق معرفی‌نامه صادره بیمه دانا پذیرش گردند.

لیست مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه دانا

لیست دندان‌پزشکان طرف قرارداد بیمه دانا

لیست کلینیک‌های دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه دانا

شایان‌ذکر است اکثر مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه دانا من‌جمله تعداد زیادی از دندان‌پزشکان و کلینیک‌های دندانپزشکی به‌صورت آنلاین و صرفاً با ارائه کارت ملی بیمه‌شده را تا سقف تعهدات پذیرش، مداوا و ترخیص نموده و بیمار صرفاً در این مراکز فرانشیز مربوطه را می‌پردازد. در رابطه برخی از مراکز طرف قرارداد نیز که به‌صورت آنلاین خدمات ارائه نمی‌نمایند شعب بیمه دانا در سراسر کشور و همچنین دستگاه صدور معرفی‌نامه اقدام به ارائه معرفی‌نامه مربوطه می‌نماید.

لیست شعب بیمه دانا در سراسر کشور

در ادامه این مقاله با توجه به اینکه برخی از بیمه‌شدگان بیمه دانا به دلایل مختلف به‌صورت آزاد در مراکز دندانپزشکی اعم از دندان‌پزشکان یا کلینیک‌های دندانپزشکی پذیرش و مداوا می‌شوند کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد جهت اطلاع از تعرفه موردقبول صنعت بیمه برای جبران این هزینه‌ها، تعرفه تعیین‌شده برای سال 1399 هزینه‌های دندانپزشکی مصوب سندیکای بیمه‌گران به شرح ذیل تبیین می‌شود.
کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد آماده ارائه راهنمایی به شما درزمینۀ نحوه دریافت بهتر و سریع‌تر هزینه‌های دندانپزشکی شما و همچنین نحوه اخذ بهترین پوشش هزینه‌های دندانپزشکی با ارزان‌ترین حق بیمه هستند خواهشمند است جهت تماس کارشناسان این نمایندگی با شما درخواست خود را ثبت فرمایید.

درخواست خدمت

عوامل مؤثر بر هزینه‌های دندانپزشکی قابل پرداخت در شرکت‌های بیمه (عوامل مؤثر بر تعرفه دندانپزشکی برای بخش خصوص و دولتی)

عوامل مؤثر بر تعرفه دندانپزشکی برای بخش خصوص و دولتی عبارت‌اند از:
• سختی و راحتی کار دندان‌پزشک بر اساس وضعیت معضلات و مشکلات دندان
• محل و موقعیت جغرافیایی مرکز دندانپزشکی
• جنس، مارک و برند مواد اولیه مورداستفاده
• میزان تخصص دندان‌پزشک معالج پزشک عمومی یا متخصص دندانپزشکی
معمولاً متخصصان مراکز خصوصی 50 درصد بیش‎تر از دندان‌پزشک عمومی دستمزد دریافت می‎کنند.

لیست مربوط به تعرفه هزینه‎های دندانپزشکی مصوب سندیکای بیمه‌گران در سال 1399

تعرفه هزینه‎ های دندانپزشکی مصوب سندیکای بیمه‌گران که کلیه شرکت‌های بیمه ملزم به پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی مطابق آن هستند در سال 1399 عبارت‌اند از:

بیمه تکمیلی دندانپزشکی بیمه دانا چه خدماتی را پوشش نمی‎دهد؟

بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا درمان‎هایی که ازنظر پزشکی ضروری نباشند و جنبه زیبایی داشته باشند را پوشش نمی‎دهد و هزینه درمان باید کاملاً توسط شخص پرداخت شود. برخی از انواع این درمان‎ها شامل سفید کردن دندان، فرم دهی و تراز دندان و کانتور زدن لثه می‎شود.

نتیجه‎ گیری:

در تمامی کشورها همیشه بهداشت دهان و دندان از اهمیت خاصی برخوردار بوده است چون دهان عضو مهمی از بدن بوده و افراد از طریق آن (ارتباط کلامی) باهم ارتباط برقرار می‎کنند. عدم توجه به‌سلامت دهان و دندان؛ علاوه بر بیماری‎های دهان و دندان، باعث بروز بیماری‎های گوارشی هم می‎شود. علاوه بر موارد ذکرشده، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، تاکنون هزینه‎های زیادی را بر دولت و مردم وارد کرده است. طبق آخرین آمار به‌دست‌آمده 46200 نفر در رده‏های سنی مختلف هزینه دندانپزشکی داشته‎اند که از این تعداد ۴۶ درصد مذکر، ۵۴ درصد مؤنث، ۶۲ درصد شهری و ۳۸ درصد روستایی بودند. البته بدیهی است که با بالا رفتن هزینه‎ها و کاهش درآمدها، این آمار تغییر کرده و بسیار وخیم‎تر از آمار ارائه‌شده شود. کارشناسان باتجربه نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در سراسر تهران آماده ارائه پوشش‎های مقرون‎به‎صرفه بیمه‎ای خدمات دندانپزشکی متناسب با نیاز شما هستند. لطفاً جهت مشاوره در مورد تسهیلات قابل اراده و نحوه پرداخت هزینه ‎های درمان دندانپزشکی شما با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تهیه‌شده توسط کارشناسان نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد به کمک کارشناسان خسارت بیمه دانا

__________________________________________________________________________________________________________________

کلمات کلیدی: بیمه تکمیلی دندانپزشکی، بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا، هزینه‎های دندانپزشکی، فرانشیز بیمه دندانپزشکی بیمه دانا، نمایندگی بیمه دانا سعادت‌آباد