خدمات بیمه دانا

آسودگی، آرامش و اطمينان خاطر افراد جامعه در مقابل بروز انواع بیماری‌ها، حوادث و بلایا هم بر زندگي شخصي و هم در رشد جامعه نقش مهمی دارد و حتی نگرانی و استرس از آینده خود می‌تواند یکی از علل بسیاری از بیماری‌ها باشد که این موضوع یکی از رسالت‌های این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد نیز است. از شایع‌ترین انواع بیمه، بیمه‌های درمان است که در ایران نیز به‌موازات توسعه خدمات پزشکی و پیراپزشکی و درنتیجه افزایش هزینه‌های درمان، به اشکال مختلفی توسعه ‌یافته است. با این‌ وجود به دلیل افزایش هنگفت هزینه‌های درمان همچنان لزوم توسعه و بهبود همه ‌جانبه‌ای خدمات بیمه درمان احساس می‌گردد.
در ایران انواع بیمه درمان به دو نوع اصلی یعنی بيمه درماني پايه و بيمه‌هاي درمان تكميلي رایج و درحال‌توسعه است. لازم به ذکر است که داشتن بیمه پایه برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی من‌جمله در شرکت بیمه دانا که یکی از معروف‌ترین و معتبرترین شرکت‌های ارائه‌دهنده بهترین، ارزان‌ترین و کامل‌ترین بیمه درمان تکمیلی کشور است ضروری است. بیمه اصلی در ایران در قالب انواع صندوق‌ها ازجمله کارکنان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح، بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت ایرانیان، بیمه صنعت نفت و بیمه صداوسیما و غیره است که این نمایندگی بیمه دانا جهت آشنایی بیشتر و برخورداری کلیه افراد جامعه در این مقاله بیمه‌ای به‌اختصار آن‌ها را معرفی می‌نماید. لازم به ذکر است با توجه به تنوع و تعدد این صندوق‌ها کلیه افراد جامعه حتی افراد فاقد امکانات مالی کافی و حتی اتباع خارجی مقیم ایران نیز می‌توانند از بیمه درمان پایه بهره‌مند گردند و شما می‌توانید بامطالعه این مقاله که توسط این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد تهیه‌شده به‌طور خلاصه با انواع روش‌های اخذ پوشش بیمه اولیه در ایران برای خود و خانواده محترمتان و نحوه استفاده از این بیمه پایه و همچنین در زمان تصمیم‌گیری برای استخدام، با توجه به اهمیت نوع بیمه درمان اصلی در زندگی روزمره آینده خود آشنا شوید.
ازجمله مهم‌ترین مزیت بیمه دانا نسبت با سایر شرکت‌های بیمه در ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی گستردگی مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه درمان تکمیلی اعم از بیمارستانی، سرپائی، پاراکلینیکی است که عمدتاً به‌صورت آنلاین و صرفاً با ارائه کد ملی به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن خدمات مربوطه به بیمه‌شدگان ارائه می‌گردد.

بیمارستان های طرف قرارداد

شایان‌ذکر است این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد نیز علاوه بر ارائه ارزان‌ترین حق بیمه درمان تکمیلی، کامل‌ترین بیمه درمان را نیز ارائه می‌نماید و کلیه خدمات مربوطه من‌جمله اخذ سهم بیمه‌گر پایه نیز توسط این نمایندگی اخذ به‌طوری‌که کلیه خدمات درمانی با کمترین صرف وقت انجام پذیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا از طریق لینک زیر با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

بيمه درماني پايه:

سهم بیمه پایه قسمتی از هزینه‌های درمان من‌جمله خدمات تشخیصی – درمانی است که جبران آن در تعهد بیمه پایه است و عمدتاً در زمان مراجعه بیمه‌شدگان به مراکز درمانی طرف قرارداد هزینه مربوطه از صورتحساب بیمار کسر می‌گردد.
مطابق قانون بیمه درمان همگانی سازمان‌های خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و بیمه سلامت می‌بایست کليه افراد جامعه را تحت پوشش بیمه پایه درمان قرار دهند تا در مراکز طرف قرارداد هزینه‌های انواع خدمات درمانی سرپايي و بستری را پرداخت و در بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد نیز هزینه‌های بستري‌ را بر اساس تعرفه دولتي بازپرداخت نمایند. در ذیل شرکت‌های بیمه‌گر اول و انواع روش‌های ارائه خدمات آن‌ها توسط این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد به ‌اختصار معرفی می‌گردد:

لطفاً جهت مشاوره و کسب اطلاعات با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

1-1- بیمه درمان تأمین اجتماعی:

سازمان تأمین اجتماعی در راستای سلامت بیمه‌شدگان و خانواده آن‌ها در طول مدت بیمه بودن نسبت به ارائه خدمات درمانی به آن‌ها در چهارچوب شرایط ذیل اقدام می‌نماید:

چه افرادی تحت پوشش بیمه‌ای درمان تأمین اجتماعی می‌شوند؟

• کارکنان (بیمه‌شدگان اصلی) شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی مشروط به ارائه لیست تأمین اجتماعی آن‌ها توسط کارفرما.
• افرادی که خود را تحت پوشش بیمه اختیاری و حرف و مشاغل آزاد سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌دهند.
• بازنشستگان و ازکارافتادگان مستمری‌بگیر سازمان تأمین اجتماعی.
• مقرری‌بگیران بیمه بیکاری سازمان تأمین اجتماعی.
• همسر، پسر (تا سن 22 سال یا پایان تحصیلات) ، دختر (تا قبل ازدواج ) و والدین ( تحت تکفل)، بیمه‌شده، مستمری‌بگیر یا مقرری‌بگیر سازمان تأمین اجتماعی.
• کارگران ساختمانی مشمول بیمه اجباری کارگران ساختمانی نیز صرفاً بابت هزینه درمان ناشی از حوادث کار تحت پوشش بیمه درمان تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند.

تعهدات بیمه درمان سازمان تأمین اجتماعی شامل چه مواردی می‌شود؟

• خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی و بیمارستانی
• خدمات توان‌بخشی برای بیمه‌شدگان آسیب‌دیده
• تحویل وسایل کمک پزشکی برای بازیافتن سلامت، جبران نقص جسمانی و یا تقویت حواس بیمه‌شده

نحوه استفاده از خدمات بیمه درمان تأمین اجتماعی به چه صورتی است؟

خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی با ارائه دفترچه‌های خدمات درمانی که به بیمه‌شدگان تحت پوشش این سازمان و افراد تحت تکفل آنان ارائه می‌شود به سه صورت به شرح ذیل ارائه می‌گردد:
– ارائه خدمات درمانی در بیمارستان و مراکز بهداشتی – درمانی متعلق به سازمان تأمین اجتماعی:
در این روش بیمه‌شده به یکی از بیمارستان‌ها و یا مراکز بهداشتی – درمانی متعلق به این سازمان مثل بیمارستان میلاد مراجعه و خدمات درمانی و پزشکی موردنیاز خود را به‌صورت رایگان دریافت می‌کند.
– ارائه خدمات درمانی در بیمارستان و مراکز بهداشتی – درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی:
در این روش بیمه‌شده از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی یا خصوصی طرف قرارداد آن سازمان استفاده می‌کند و بیمه‌شده با مراجعه به این مراکز، تنها با پرداخت فرانشیز هزینه‌های درمانی پذیرش و مداوا می‌گردد.
– پرداخت هزینه‌های درمانی مراکز درمانی غیر طرف قرارداد:
بیمار کل هزینه‌های درمانی خود را به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد پرداخت می‌کند و سپس با ارائه مدارک مربوطه را به یکی از کارگزاری تأمین اجتماعی درخواست بازپرداخت آن هزینه‌ها را می‌نماید. دفاتر اسناد پزشکی تأمین اجتماعی با بررسی هزینه‌های ارسالی، طبق تعرفه‌های مصوب هیئت‌وزیران در خصوص خدمات پزشکی، بخشی از هزینه‌های درمانی ارائه‌شده را به بیمه‌شده بازپرداخت می‌کنند.
شرح مدارک موردنیاز جهت بازپرداخت هزینه‌ها توسط تأمین اجتماعی توسط این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد جهت مزید اطلاع بیمه‌شدگان در مقاله‌ای بیمه‌ای دیگر که لینک آن در ذیل آماده است تهیه و ارائه گردیده:

مدارک موردنیاز جهت دریافت هزینه درمان از سازمان تأمین اجتماعی

لیست کارگزاری ها

با توجه به اینکه امکانات، تجهیزات و از همه مهم‌تر کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اختصاصی تأمین اجتماعی مثل بیمارستان میلاد بسیار مناسب است پیشنهاد می‌شود بیمه‌شدگان در حد توان از امکانات آن مراکز استفاده نمایند.

فرانشیز هزینه‌های تحت پوشش بیمه درمان سازمان تأمین اجتماعی به چه صورتی است؟

در صورت مراجعه بیمه‌شده اجباری جهت بستری در مراکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد، صد درصد هزینه‌های مربوطه برابر تعرفه‌های مصوب دولتی و خصوصی به عهده سازمان خواهد بود و هیچ‌گونه فرانشیزی اعمال نمی‌شود ولی درصورتی‌که بیمه‌شده اجباری به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه نماید، 90 درصد کل هزینه‌های درمانی بیمار بر اساس تعرفه‌های مصوب دولتی از سوی سازمان پرداخت می‌شود و صرفاً 10 درصد فرانشیز به عهده بیمار خواهد بود.

1-2- سازمان بیمه سلامت ایران:

سازمان بيمه سلامت ایران از تجمیع سازمان‌های بیمه‌گر اولیه کشور باهدف امکان ارائه بیمه پایه درمان به تمام جمعیت کشور و یکسان‌سازی خدمات بیمه پایه راه‌اندازی شده است.

چه افرادی تحت پوشش بیمه‌ای درمان بیمه سلامت قرار می‌گیرند؟

کارکنان دولت : کلیه کارکنان دولت (رسمی و پیمانی) به همراه خانواده تحت تکفل تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار می‌گیرند.
– کلیه ایرانیان فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه: ساکنین شهرها و روستاها در صورت عدم هرگونه پوشش بیمه درمان پایه می‌توانند با پرداخت حق بیمه مربوطه به‌طور سالانه به همراه خانواده تحت تکفلشان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند (این افراد در صورت عدم استطاعت مالی می‌توانند تا 100 حق بیمه از یارانه دولتی برخوردار گردند).
گروه‌های اجتماعی خاص : شامل خانواده معزز شهدای معظم، ایثارگران و آزادگان، دانشجويان غیر ایرانی، پناهندگان، مهاجرین و اتباع خارجی، کارآموزان قضائی، کودکان و سالمندان مجهول‌الهویه تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، زندانیان، مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره)، طلاب و روحانيون ایرانی، توان‌خواهان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور به همراه خانواده تحت تکفلشان.
بیماران خاص : مبتلایان به بیماری‌های هموفیلی، تالاسمی، ام‌اس، همودیالیز، پیوند کلیه و دیالیزصفاقی که بیمار خاص نامیده می‌شوند.

محل ارائه خدمات

دفاتر پیشخوان دولت تهران

ثبت نام بیمه سلامت ایران

دوره انتظار بیمه سلامت ایرانیان:

دفترچه خدمات درمانی بیمه ‌ایرانیان برای افراد جدید به مدت 10 روز شامل دوره انتظار بوده و پس‌ازآن بیمه‌شدگان امکان مراجعه به مراکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت را دارند.

1-3- سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح:

خدمات درمانی کارکنان نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان¬های‌ وابسته به آن‌ها، اعم از کادر ثابت، پیمانی و اعضای ویژه بسیج، بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و خانواده تحت تکفل آن‌ها و مستمری‌بگیران را تأمین می‌نماید.
– خانواده تحت تکفل عبارت‌اند از: همسر، فرزندان و پدر و مادر تحت تکفل که از هیچ نوع خدمات درمانی دیگری بهره‌مند نباشند.
بیمه‌شدگان سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در صورت مراجعه به بیمارستان‌های نیروهای مسلح یا دانشگاهی، صد درصد هزینه‌های آن‌ها توسط آن سازمان پرداخت می‌شود و در مراجعه به سایر بیمارستان‌ها بین 10 تا 30 درصد هزینه مربوطه با ارائه مدارک به آن سازمان پرداخت می‌گردد.

1-4- بیمه شرکت نفت:

زنجیره کامل خدمات سلامت از مراقبت‌های پیش از تولد فرزندان کارکنان صنعت نفت تا ارائه خدمات پیچیده تشخیصی و درمانی در بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی و دمیدن روح زندگی دوباره در بخش‌های پیشرفته اورژانس و بخش‌های مراقبت‌های ویژه، علاوه بر آن داشتن پوشش بیمه‌ای منحصربه‌فرد خدمات درمانی از وظایف سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای کارکنان صنعت نفت است.
بیمه‌شدگان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت عبارت‌اند از: کارکنان رسمی، پیمانی، بازنشستگان صنعت نفت و خانواده‌های آن‌ها
بیمه‌شدگان بیمه شرکت نفت می‌توانند با مراجعه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی صنعت نفت بدون پرداخت هرگونه وجهی پذیرش و مداوا گردند.
بیمارستان فوق تخصصی صنعت نفت تهران به آدرس: تهران، خیابان حافظ، بعد از تقاطع خیابان جمهوری، نرسیده به خیابان شهید سرهنگ سخایی، خیابان شهید کامران صالح (ایرج سابق)، شماره 23

بیمه‌شدگان بیمه شرکت نفت می‌توانند با مراجعه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی طرف قرارداد صنعت نفت که لیست آن را می‌توانید در لینک ذیل مشاهده فرمایید صرفاً با پرداخت 15 درصد فرانشیز از هزینه‌های مربوطه پذیرش و مداوا گردند.

مراکز طرف قرارداد شرکت نفت

در صورت دریافت خدمات از سایر مراکز بهداشتی درمانی (غیر طرف قرارداد)و مطب‌های خصوصی بازپرداخت هزینه‌ها بر اساس تعرفه بخش خصوصی مصوب هیئت‌وزیران با کسر 25% فرانشیز محاسبه و پرداخت می‌شود.

1-5- بیمه سازمان صداوسیما:

مرکز بهداشت و درمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر خدماتی تخصصی و فوق تخصصی که روزانه به کارکنان سازمان صداوسیما و خانواده تحت تکفل آن‌ها من‌جمله خدمات درمانی، تائید نسخ و معرفی به مراکز خصوصی طرف قرارداد ارائه می‌کند، اقدام به انعقاد قراردادهایی با مراکز درمانی و بیمارستان‌های خصوصی و دولتی نموده تا امکان بستری شدن بیمه‌شدگان صداوسیما را به‌صورت اورژانس در آن مراکز درمانی نیز برای بیمه‌شدگان مربوطه فراهم گردد.

مراکز طرف قرارداد صداوسیما

1-6- بیمه بانک‌ها و سایر سازمان‌ها:

برخی از بانک‌ها و سازمان‌های عمدتاً دولتی همچون شهرداری، بانک ملی، بانك تجارت، بانك توسعه و صادرات، بانك رفاه كارگران، بانك سپه، بانك صنعت و معدن، بانك كشاورزي، بانك مركزي، بانك مسكن، بانك ملت، بانك ملي، توسعه كيش، رياست جمهوري، سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، مركز پژوهش‌های مجلس، شركت شهر سالم تهران، شركت ملي صنايع مس ايران، شركت نفت فلات قاره ايران، كانون سردفتران و دفتر ياران، كتابخانه مجلس شوراي اسلامي، مجلس شوراي اسلامي، وزارت بهداشت، هواپيمايي آسمان، بنیاد پانزده خرداد در قالب صندوق‌های بیمه و بازنشستگی، مراکز بهداشت و درمان و یا انعقاد قرارداد با مراکز درمانی تسهیلات و خدماتی بابت هزینه درمان کارکنان خود و خانواده ایشان ارائه می‌نمایند.

کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا باتجربه بیش از 17 سابقه فعالیت آماده ارائه انواع مشاوره درزمینهٔ اخذ خدمات بیمه‌ای درمان تکمیلی بیمه دانا و سایر پوشش‌های بیمه‌ای من‌جمله عمر و حوادث، بیمه اتومبیل با ارزان‌ترین حق بیمه و کامل‌ترین پوشش‌ها هستند، شایان‌ذکر است کلیه خدمات بیمه پایه نیز توسط کارشناسان این نمایندگی برای بیمه‌شدگان درمان تکمیلی دانا به‌صورت رایگان ارائه می‌گردد.

درخواست خدمت