بیمه نامه شخص ثالث در بین تمامی بیمه نامه ها، پرطرفدار ترین بیمه نامه محسوب میشه که اجباری بودن این بیمه نامه بدون شک باعث فروش بیشتر این بیمه نامه نزد شرکت های بیمه ای می باشد به طوری که حتی در قانون بیمه ای کشورمان اگر وسیله نقلیه ای بیمه نامه شخص ثالث را نداشته باشد به صورت روزانه شامل هزینه ای تحت عنوان جریمه می شود.

بیمه شخص ثالث 6 ماهه چیست؟

بیمه نامه های ثالث کوتاه مدت یعنی مدت زمانی کمتر از 365 روز یا 1 سال دارند. اکثر این بیمه نامه ها به صورت 6 ماهه یا 180 روزه صادر می شوند. شاید براتون جالب باشه که اصلا چرا باید بیمه نامه ثالث کوتاه مدت صادر کنیم؟ خلاصه بگم پول کمتر! اما تنها دلیل پول نیست پس با ما همراه باشید تا مزایا و معایب بیمه ثالث 6 ماهه یا کوتاه مدت بیمه دانا را به صورت کامل به آن بپردازیم.

مشتریان بیمه نامه ثالث کوتاه مدت؟

 1. مالکین موتور سیکلت ها

موتور سوار های عزیز اولین و بزرگترین مشتری بیمه نامه های ثالث کوتاه مدت هستند البته فقط کوتاه مدت و باید بگم همین الان در کشور عزیزمان حدود 90 درصد از موتور سیکلت ها بیمه نامه شخص ثالث ندارند.

در اکثر مواقع هنگامی که موتور سیکلت توسط پلیس راهور توقیف میشود، برای ترخیص آن باید خلافی موتور سیکلت صفر شود که باعث تحمیل هزینه زیادی به صاحب موتور سیکلت میشود. موتور سوار عزیز برای صرفه جویی در هزینه ها از یک بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت استفاده میکند(مثلا 6 ماهه) تا هزینه کمتری برای بیمه کردن پرداخت کند.

 1. افرادی که قصد فروش وسیله نقلیه را دارند

زمانی که افراد به فکر فروش وسیله نقلیه خود هستند عموما تصمیم میگیرند که هزینه اضافه برای آن وسیله نقلیه نکنند و از بیمه های شخص ثالث کوتاه مدت استفاده میکنند.(مثلا 6 ماهه).البته بعد از مالک محور شدن تخفیفات بیمه نامه های ثالث کمتر شاهد تقاضای صدور بیمه نامه ثالث 6 ماهه در بیمه دانا هستیم.

 1. افرادی که توان پرداخت یک جا حق بیمه را ندارند

گاهی افراد قدرت پرداخت حق بیمه یکساله را ندارند و به همین دلیل به سراغ بیمه نامه های کوتاه مدت، مثلا بیمه شخص ثالث 6 ماهه می روند. گرچه توصیه بهتر به این دسته از افراد خرید قسطی بیمه نامه های یکساله است.البته لازم به ذکر است این نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد برای بر طرف شدن این مورد اقدام به ارائه بیمه نامه شخص ثالث با اقساط 12 ماهه و بدون پرداخت پیش پرداخت کرده است.

مزایا و معایب بیمه شخص ثالث 6 ماهه

مزایا:

 1. مناسب بیمه گذارانی که به علت عدم تمدید به موقع بیمه نامه شخص ثالث جریمه دیرکرد زیادی به بیمه آنها خورده است و مبلغ حق بیمه را بالا برده است.
 2. مناسب بیمه گذارانی است که به علت عدم تمدید به موقع بیمه نامه شخص ثالث خودرو آنها توسط راهنمایی و رانندگی توقیف شده است

 معایب:

جمع حق بیمه های بیمه نامه های شخص ثالث کوتاه مدت در طول یکسال از حق بیمه  یک بیمه نامه شخص ثالث یکساله بیشتر می شود.

به طور مثال حق بیمه یک بیمه کوتاه مدت 6 ماهه 60 درصد مبلغ حق بیمه یکساله است و کسی که در یک سال دو بیمه نامه شخص ثالث 6 ماهه صادر می کند پایان یکسال 20 درصد بیشتر از کسی که یک بیمه یکساله پرداخت کرده حق بیمه داده است.

 1. درصد تخفیفات عدم خسارت در بیمه نامه های شخص ثالث کوتاه مدت تا زمانی که جمع آنها به یکسال نرسد محاسبه نمیگردد.

مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه نامه شخص ثالث بیمه دانا

 • تصویر کارت ماشین(پشت و رو)
 • تصویر بیمه نامه سال قبل
 • روی کارت ملی و گواهینامه

مراحل صدور بیمه نامه ثالث 6 ماهه و 1 ساله

جهت صدور انواع بیمه نامه ثالث اعم از کوتاه مدت و شش ماهه در این نمایندگی بیمه دانا سعادت آباد لطفا مدارک مذکور را به شماره 09022093082 در یکی از انواع پیام رسان ها ارسال بفرمایید و یا با شماره تماس 2093082-021 تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی:

اینکه بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت یا بلند مدت بگیرید کاملا بستگی به تصمیم خودتان دارد اما با توجه به اینکه بیمه های کوتاه مدت در دراز مدت سود اقتصادی ندارند و بهتر است از بیمه نامه های یک ساله استفاده کنید.

سوالات متداول

 • آیا بیمه نامه 6 ماهه باعث از بین رفتن تخفیفات بیمه ای می شود؟

بیمه نامه های ثالث تخفیفات سالانه دارند که با گذشت یک سال بیمه ای به تخفیفات یک سال اضافه می شود. طبیعی است که وقتی بیمه نامه 6 ماهه خریداری می فرمایید، بعد از 6ماه یک سال بیمه ای خود را کامل نکرده اید و به تخفیفات چیزی اضافه نمی شود.

 • بیمه نامه 6 ماهه و 1 ساله چه تفاوت هایی دارند؟

در واقع این 2 بیمه نامه فقط در مدت زمان دارای تفاوت می باشند و از نظر سایر تعهدات کاملا برابر می باشد. حق بیمه نیز در بیمه های 6 ماهه کمی گرون تر می باشد.

کلمات کلیدی: بیمه ثالث ، بیمه ثالث 6 ماهه ، بیمه نامه ثالث کوتاه مدت ، بیمه 6 ماهه ، بیمه دانا ، نمایندگی بیمه دانا ، بیمه دانا سعادت آباد ، خدمات بیمه دانا ، صدور بیمه نامه ثالث ، بیمه ثالث اقساطی ، بیمه بدنه ، بهترین بیمه ثالث ، ارزان ترین بیمه ثالث ، مشاور بیمه  ، مقایسه بیمه ثالث ، ارزان ترین بیمه ثالث ، بیمه اقساطی

جهت صدور آنلاین بیمه باربری وارداتی، صادراتی و … یا مشاوره توسط کارشناسان در نمایندگی بیمه دانا سعادت آباد خواهشمنداست  از طریق های ذیل اقدام فرمایید

تلفن: 22093082-021

021-22075571

انواع پیام رسان ها: 09022093082

ایمیل: dana.arya5017@gmail.com

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از خیابان شانزدهم، پلاک 61، ساختمان کاج، طبقه اول، واحد 4، نمایندگی بیمه دانا

تماس با ما