بیمه درمان انفرادی

با توجه به عدم پوشش بخش زیادی از هزینه‌های درمانی در بیمه پایه به‌خصوص هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی اقشار مختلف جامعه به بیمه درمان تکمیلی نیازمند هستند از همین رو شرکت بیمه دانا سال‌هاست که به‌صورت تخصصی نسبت به ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی به کارکنان سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌ها اعم از خصوصی و دولتی با بهترین و کامل‌ترین خدمات بیمه‌ای را در سطح کشور انواع پوشش‌های بیمه درمان را ارائه نموده است. از طرفی به خاطر قوانین بیمه مرکزی و نبود ساختار مناسب تا قبل از این شرکت‌های بیمه صرفاً می‌توانستند پوشش‌های بیمه‌ای درمان خود را به‌صورت گروهی و صرفاً برای کارکنان شرکت‌هایی که دارای نیروی کار زیادی بودند ارائه نمایند، چراکه مطابق قانون مجموع بیمه‌شدگان اصلی و خانواده آن‌ها در قراردادهای درمان تکمیلی می‌بایست حداقل 50 نفر باشد که عملاً فقط شرکت‌هایی را شامل می‌شد که تعداد کارکنان آن‌ها بالغ‌بر 20 نفر بودند. لذا کارکنان شرکت‌های کوچک نمی‌توانستند از مزایای بیمه درمان تکمیلی بیمه دانا بهره‌مند گردند علاوه بر این بخش بزرگی از افراد جامعه به دلایل مختلف فاقد هرگونه بیمه درمان اعم از بیمه درمان پایه و بیمه درمان تکمیلی هستند، مثل خویش‌فرماها، کارگران روزمزد و فصلی، کارفرمایان و کارکنان و کارگران اصناف و مغازه‌داران. از همین رو شرکت بیمه دانا به‌عنوان برند برتر بیمه درمان تکمیلی جهت گسترش چتر حمایتی خود اقدام به طراحی بیمه درمان انفرادی تحت عنوان بیمه درمان مهر سلامت نموده است که در ادامه کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد نسبت به تبیین شرایط و مزایای بیمه انفرادی بیمه دانا جهت اطلاع متقاضیان بیمه درمان انفرادی می‌پردازند.

موضوع بیمه درمان انفرادی بیمه دانا: عبارت است از ارائه بیمه‌نامه درمان خانواده و انفرادی در قالب گروه‌های هم‌صنف و همگن از قبیل مؤسسات، صنوف، کانون‌ها، کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها، اتحادیه‌ها و غیره که دارای شناسه ملی، پروانه فعالیت صنفی و یا دارای لیست بیمه‌گر تأمین اجتماعی هستند جهت جبران هزینه‌های بستري بيمارستان اعم از جراحی و درمان طبي و همچنین هزینه‌های تشخيصي درماني (هزینه‌های پاراكلينيكي)، جراحی‌های مجاز سرپائی و اورژانس ناشي از بيماري و حادثه.
مفهوم گروه هم‌صنف و همگن بخشی از افرادی است که در یک مجموعه فعالیت می‌کنند به‌طور مثال کارکنان یک فروشگاه یا یک شرکت کوچک که می‌بایست حداقل 70 درصد آن‌ها به همراه خانواده ایشان تحت پوشش بیمه درمان انفرادی قرار گیرند، البته اگر تعداد کارکنان کارگاه مربوطه کم و حتی یک نفر به‌صورت خوداشتغالی هم باشد می‌توانند از بیمه درمان انفرادی بیمه دانا بهره‌مند گردند.

مزایای بیمه درمان انفرادی بیمه دانا چیست؟

بیمه تکمیلی درمان انفرادی مزیت‌های قابل‌توجهی دارد. هزینه بالای درمان در کشور افراد زیادی را ناچار به سمت استفاده از بیمه درمان می‌کند چراکه استفاده از این نوع بیمه موجب کاهش و تعادل هزینه‌های مربوط به درمان می‌شود.‌ همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد بیمه درمان انفرادی بیمه دانا تنوع بسیار زیادی از پوشش‌های بیمه درمان را داشته من‌جمله پرداخت هزینه‌های بیمارستانی، زایمان، جراحی‌های سرپایی، عمل‌های جراحی، انواع هزینه‌های تشخیصی و پاراکلینیکی و رفع عیوب انکساری چشم که یکی از مزیت‌های این بیمه است. علاوه بر موارد گفته‌شده بیمه دانا به‌عنوان برند اول بیمه درمان تکمیلی باسابقه طولانی‌مدت و مشتریان بشمار یکی از بزرگ‌ترین مشتریان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور است و به همین خاطر توانایی دریافت خدمات بسیار بالا را از آن‌ها داشته و با اکثر مراکز درمانی و تشخیصی دارای قرارداد به نحوی است که بیمه‌شده صرفاً با ارائه کارت ملی پذیرش و مداوا می‌گردد. سرعت‌بالای پرداخت خسارت‌ها و نیز صدور دانا کارت از دیگر مزایای این اخذ این پوشش در بیمه دانا است. این مزیت‌ها افراد را تشویق به دریافت بیمه درمان انفرادی بیمه دانا می‌نماید.

تعهدات بیمه درمان انفرادی بیمه دانا: بیمه دانا بیمه درمان انفرادی خود را تحت عنوان بیمه طرح مهر سلامت در طرح‌های متنوعی به شرح ذیل ارائه نموده که هر خانواده می‌تواند با انتخاب یکی از این طرح‌ها اقدام به اخذ پوشش بیمه درمان نماید.

جدول تعهدات بیمه درمان انفرادی بیمه دانا

بیمه درمان انفرادی

کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا سعادت‌آباد آماده ارائه مشاوره جهت انتخاب بهترین طرح بیمه درمان انفرادی و همچنین اعلام کمترین حق بیمه درمان انفرادی بیمه دانا و صدور بیمه‌نامه در اسرع وقت با تخفیف‌های ویژه و به‌صورت اقساط طولانی‌مدت 12 ماه صرفاً با دریافت یک فقره چک هستند خواهشمند است با مراجعه به دفتر این نمایندگی بیمه دانا در تهران، سعادت‌آباد و یا به‌صورت تلفنی یا آنلاین از انواع خدمات این نمایندگی بیمه دانا در تهران برخوردار گردید.

تماس با ما

بیمه درمان انفرادی

مدارک موردنیاز جهت اخذ بیمه‌نامه درمان انفرادی بیمه دانا:

– تصویر شناسنامه و کارت ملی
– پروانه کسب معتبر سرپرست خانواده
– تکمیل فرم پرسشنامه بیمه درمان انفرادی بیمه دانا (فرم پيوست 2) جهت کلیه بیمه‌شدگان و افراد خانواده.
– لیست بیمه‌گر پایه (برای کارگاه‌ها و تولیدی‌ها که طبق قانون وزارت کار موظف به بیمه نمودن کارگران خود می‌باشند).
کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در تهران آماده ارائه خدمات سریع و آسان جهت اخذ پوشش بیمه درمان انفرادی و پرداخت خسارت‌های مربوطه هستند خواهشمند است جهت تماس مشاوران این نمایندگی بیمه سعادت‌آباد درخواست خود را ثبت فرمایید.

درخواست خدمت

منظور از خانواده در بیمه درمان انفرادی بیمه دانا چه افرادی است؟ منظور از خانواده عبارت است از هريك از صاحبان و کارکنان صنوف و شرکت‌ها به‌عنوان سرپرست خانواده و همسر و فرزندان مجرد تحت تكفل وی و به عبارتی همسر، پسر و دختر تحت تکفل بیمه‌شده اصلی.
فرانشیز بیمه درمان انفرادی: فرانشیز درصد معيني از هزینه‌های قابل پرداخت درماني است كه به عهده بیمه‌شده است و زمان پرداخت خسارت از آن کسر می‌گردد. در قراردادهای بیمه درمان انفرادی فرانشیز 30 درصد تعیین‌شده است که در صورت عدم استفاده بیمه‌شده از سهم بیمه‌گر اول، هزینه‌های قابل پرداخت، پس از کسر 30 درصد قابل پرداخت است. در صورت استفاده از سهم بیمه‌گر اول یا پذیرش در مراکز طرف قرارداد بیمه‌گر اولیه مربوطه (تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و نیروهای مسلح) از هزینه مربوطه نه‌تنها فرانشیز کسر نمی‌گردد با توجه به دریافت هزینه در این مراکز مطابق تعرفه عرفا کل هزینه به بیمه‌شده پرداخت می‌گردد لذا کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در تهران پیشنهاد می‌نمایند بیمه‌شدگان درمان انفرادی حتی‌المقدور نسبت به دریافت خدمات درمانی در مراکز طرف قرارداد بیمه‌گر اول و ترجیحاً مراکز طرف قرارداد بیمه‌گر اول و بیمه دانا بهره‌مند شوید.
ضمناً چندی پیش کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در تهران اقدام به تهیه مقاله‌ای کامل درزمینۀ استفاده از سهم بیمه‌گر اول تهیه‌کرده که لینک آن به شرح ذیل است.

نحوه دریافت خسارت از بیمه‌گر اول

یکی از خدمات ویژه‌ای که این نمایندگی بیمه دانا در تهران به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌نماید دریافت سهم بیمه‌گر اول است به‌نحوی‌که فرد با اخذ پوشش بیمه‌ای از این نمایندگی می‌تواند از بیمه کامل درمانی برخوردار گردد. خواهشمند است جهت انجام مشاوره درزمینۀ دریافت سهم بیمه‌گر اول با کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

دوره انتظار بیمه درمان انفرادی بیمه دانا: دوره انتظار مدت‌زمانی به شرح ذیل است که از تاریخ شروع پوشش بیمه‌ای بیمه‌شده آغاز می‌گردد و بیمه‌گر هیچ‌گونه تعهدی در خصوص پذیرش، بررسی و پرداخت خسارات درمانی واقع‌شده در طول این مدت‌زمان را برای بیمه‌شدگان مشمول نخواهد داشت لذا جبران خسارت‌های درمانی رخ‌داده در آن مدت از شمول تعهدات بیمه‌گر خارج است.
مدت دوره انتظار برای بیماری‌های مزمن به شرح ذیل 6 ماه و برای هزینه‌های مربوط به زایمان اعم از طبیعی یا سزارین 9 است.
بیماری‌های مزمن مشمول دوره انتظار: فتق، لوزه و گواتر، انواع سل، صرع، پروستات، دیسک ستون فقرات، بیماری‌های نئوپلاسیک، پولیپ، انحراف بینی و سینوزیت مزمن، کیست تخمدان، هیسترکتومی، سیستوسل ورکتوسل، نارسائی مزمن کلیه، سنگ کلیه و کیسه صفرا، ماستیوئیدکتومی، کاتاراکت، امراض مزمن قلب، عروقی، دیابت (به‌استثناء موارد اورژانس که منجر به بستری بیمار در سی‌سی‌یو و آی سی یو بشود).
درصورتی‌که بیمه‌شده قبل از اخذ بیمه درمان انفرادی بیمه دانا تحت پوشش بیمه تکمیلی هر شرکت بیمه دیگری قرار داشته باشد و در پوشش بیمه‌ای درمانش وقفه‌ای ایجاد نشود مشمول دوره انتظار نخواهد بود و بیمه دانا کلیه خسارت‌های مربوطه را مطابق سایر تعهدات و شرایط پرداخت می‌نماید.
دوره انتظار بدین معنا است که برای دریافت برخی از هزینه مثل زایمان باید از نه ماه قبل از بارداری تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان انفرادی قرارگرفته باشید و چنانچه در طول بارداری اقدام به این اخذ پوشش بیمه درمان انفرادی کنیم، امکان استفاده از این بیمه وجود ندارد و درواقع سودی برای شما نخواهد داشت لذا کارشناسان این نمایندگی بیمه به شما توصیه می‌کنند علاج واقعه را قبل از آن بیندیشید و هرچه زودتر اقدام به خرید بیمه‌نامه نمایید.
ضمناً پرداخت هزینه سایر خدمات پزشکی (به‌جز بیماری‌های مزمن و زایمان) بلافاصله پس از اخذ پوشش در تعهد بیمه دانا بوده و جبران می‌گردد.

* آیا والدین را می‌توان تحت پوشش درمان انفرادی بیمه دانا قرارداد؟ در شرایط فعلی بیمه‌شده نمی‌تواند پدر و مادر خود را تحت پوشش این بیمه قرار دهد.
*شرایط سنی بیمه درمان انفرادی بیمه دانا به چه نحوی است؟ در بیمه درمان انفرادی بیمه دانا بیمه‌شدگان اصلی از سن 18 سال تا 60 سال تحت پوشش قرارگرفته و افراد خانواده ایشان نیز می‌توانند از سن صفرتا 60 سال تحت پوشش قرار گیرند.
فرزندان ذكور مجرد تحت تكفل حداكثر تا سن 22 سال تمام به‌شرط عدم اشتغال به كار تحت پوشش خواهند بود و در صورت ادامه تحصیل با ارائه گواهي اشتغال به تحصيل حداكثر تا سن 25 سال تمام و در مورد دانشجويان مقطع دكترا حداكثر تا سن 26 سال تمام می‌توانند تحت پوشش باشند.
فرزندان مؤنث تا زمان ازدواج و يا اشتغال به كار تحت پوشش اين قرارداد هستند.

*با چه شرایطی خانم‌ها می‌توانند تحت پوشش بیمه درمان انفرادی بیمه دانا قرار گیرند؟ بانوان سرپرست خانواده یا مجرد نیز در صورت اشتغال در کارگاه‌های کوچک و بزرگ از قبیل مؤسسات، صنوف، کانون‌ها، کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها، اتحادیه‌ها و غیره می‌توانند همانند شرایط آقایان شاغل در آن مجموعه‌ها تحت پوشش بیمه درمان انفرادی قرار بگیرند.

*آیا بانوان نیز می‌توانند همسر و فرزند خود را تحت پوشش بیمه درمان انفرادی بیمه دانا قرار دهند؟ بانوان می‌توانند در صورت اخذ کفالت همسر و فرزندان خود نسبت به بیمه نمودن آن‌ها به‌عنوان سرپرست بیمه درمان انفرادی اقدام نمایند.

*آیا امکان صدور بیمه‌نامه قسطی بیمه درمان انفرادی بیمه دانا وجود دارد؟ بیمه‌شدگان درمان انفرادی بیمه دانا می‌توانند حق بیمه خود را در 12 قسط حتی بدون پیش‌پرداخت به‌صورت اقساط ماهانه بدون هرگونه حق بیمه اضافی پرداخت نمایند.
*در صورت عدم پرداخت اقساط حق بیمه درمان انفرادی تعهدات بیمه به چه صورتی خواهد بود؟
در صورت عدم پرداخت یک قسط بیمه‌نامه به حالت تعلیق درآمده به‌نحوی‌که بیمه‌شده دیگر نمی‌تواند از شرکت بیمه خسارت دریافت نماید البته پس از پرداخت آن قسط و رفع تعلیق بیمه‌نامه کلیه هزینه‌های دوران تعلیق به بیمه‌گذار پرداخت می‌گردد. در صورت عدم پرداخت بیش از سه قسط متوالی نیز بیمه‌نامه فسخ می‌گردد.

*آیا جهت اخذ بیمه درمان انفرادی بیمه دانا نیاز به انجام معاینات پزشکی وجود دارد؟ به‌جز در موارد خاص که پزشک معتمد بیمه دانا پس از رؤیت فرم پیشنهاد بیمه سلامت بیمه دانا تشخیص به نیاز انجام یکسری معاینات، آزمایش سی تی و اسکن می‌گیرد در اغلب موارد بیمه طرح سلامت بیمه دانا بدون انجام هرگونه چکاپ بر اساس اطلاعات مندرج در فرم پیشنهاد درمان انفرادی بیمه دانا بر اساس اصل حسن نیت صادر می‌گردد.
*درصورتی‌که بیمه‌گذار در پرسشنامه بیمه درمان مهر سلامت بیمه دانا اطلاعات خلاف واقع اظهار کند و یا از اظهار مطالبی خودداری کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ شرکت بیمه دانا بر اساس اصل حسن نیت مطابق اطلاعات ابرازشده در رابطه با نرخ و شرایط بیمه تصمیم به صدور بیمه‌ گرفته و در صورت اظهار یا عدم اظهار اطلاعاتی توسط بیمه‌گذار به‌نحوی‌که در بررسی ریسک و تعیین حق بیمه تأثیرگذار بوده باشد به‌طور مثال فرد درگذشته بیماری خاصی داشته و یا بستگان او دارای بیماری خاصی باشند و بیمه‌گذار این موارد را در پرسشنامه درمان انفرادی بیمه دانا اطلاع نداده باشد بیمه‌گر این حق را دارد در زمان اطلاع و بررسی خسارت ارائه‌شده ضمن عدم پرداخت خسارت مربوطه، نسبت به فسخ یا ابطال بیمه‌نامه درمان انفرادی نیز اقدام نماید. لذا پیشنهاد می‌گردد متقاضیان محترم فرم پیشنهاد درمان انفرادی بیمه دانا را با دقت و به‌طور کامل تکمیل نمایند.
*در صورت اثبات ابراز اطلاعات نادرست در فرم پیشنهاد بیمه درمان انفرادی چه عواقبی برای بیمه‌شده خواهد داشت؟ و در زمان پرداخت خسارت در صورت اثبات ابراز اطلاعات نادرست در آن فرم، شرکت بیمه نه‌تنها می‌تواند خسارت مربوطه را پرداخت ننماید بلکه می‌تواند بیمه‌نامه را بدون برگشت حق بیمه ابطال نموده و حتی بیمه‌گذار در صورت تقسیط حق بیمه درمان انفرادی می‌بایست اقساط حق بیمه مدت باقی‌مانده را نیز به شرکت بیمه پرداخت نماید.

*آیا افراد خانواده می‌توانند تعهدات متفاوتی در بیمه درمان انفرادی بیمه دانا انتخاب نمایند؟ هر بیمه‌گذار (خانواده) مجاز به انتخاب یک طرح برای خود (بیمه‌شده اصلی) و خانواده است.
*آیا در طول مدت قرارداد امکان حذف و اضافه افراد خانواده است؟ صرفاً بیمه‌شده اصلی می‌تواند در ابتدای قرارداد افراد خانواده خویش را تحت پوشش بیمه درمان خانواده بیمه دانا قرار دهد و در طول مدت قرارداد نیز امکان حذف آن‌ها را نخواهد داشت و هرگونه تغییرات اعم از افزایش / کاهش برای هر خانواده در طول مدت قرارداد بیمه درمان خانواده امکان‌پذیر نیست.
*آیا اتباع خارجی می‌توانند تحت پوشش بیمه درمان انفرادی بیمه دانا قرار گیرند؟ افراد با تابعیت غیر ایرانی در صورتی می‌توانند تحت پوشش بیمه درمان انفرادی بیمه دانا قرار گیرند و هزینه‌های درماني خود را دریافت نمایند كه داراي كارت اقامت، حق كار مشخص و پروانه كار معتبر باشد.

در این مقاله کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا سعی نمودند تا ما را با مزایا و نحوه دریافت پوشش بیمه‌نامه درمان انفرادی بیمه دانا به‌طور کامل و جامع آشنا نمایند تا بتوانیم با تهیه این بیمه بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های درمان خود را مدیریت و کاهش دهیم. در راستای این مقاله کارشناسان این نمایندگی بیمه در تهران سعی خواهند کرد به‌طور جامع و کامل هر آنچه باید در رابطه با نحوه دریافت خسارت بیمه درمان انفرادی بدانیم را در قالب یک مقاله ارائه نمایند که لینک آن به شرح ذیل است.

نحوه دریافت خسارت بیمه درمان

 

 

فرم پیشنهاد بیمه مهر سلامت (درمان انفرادی) بیمه دانا

بیمه درمان انفرادی