اصولا خانه تکانی یکی از رسوم قدیمی برای آماده شدن عید نوروز است. غالبا خانه تکانی‌ها در آخرین روزهای سال آغاز شده و شروع خانه تکانی برای خانم‌ها به یک دغدغه جدی تبدیل می‌شود. با نزدیک شدن به نوروز ممکن است به فکر استفاده از نیروی خدماتی برای کمک گرفتن در نظافت منزل باشید و یا به صورت منظم برای منزل و یا محل کار خود از نظافتچی منازل استفاده کنید. نظافتچیان منزل در فعالیت ‎های روزانه خود با تعدادی از خطرات مواجه هستند. آن‎ ها از مکانی به مکان دیگر رانندگی می‎کنند، وارد منزل‎ های مشتریان می‏ شوند، از تجهیزات و مواد شیمیایی در ملک خود و گاهی اوقات در حضور آنها استفاده می‎کنند در نتیجه در مورد استفاده از این نیروها نکات حقوقی وجود دارد که ممکن است به آن توجه نکنیم و با وقوع حادثه دچار مشکل شویم. کار در منزل به معنی کاری است که توسط شخصی که به او کارگر خانگی اطلاق می‎شود، در ازای مزد انجام می ‎پذیرد و منجر به تولید یا ارائه خدماتی می‎شود که کارفرما مشخص می‎کند. در صورتی که از شرکت خدماتی نیرو نگیرید عملا کارفرمای مشخصی برای نظافتچی وجود ندارد در نتیجه در هر مرحله از این فرآیند، پتانسیل مسئولیت ناشی از آسیب و صدمات جانی نظافتچی منزل برای شما وجود دارد.

بر اساس ماده 95 قانون کار، صاحب منزل کارفرمای کارگر بوده و تهیه لوازم ایمنی برای کار به عهده کارفرماست. صرف نظر از اینکه چه کسی تجهیزات، مواد اولیه و … را فراهم آورد، هرگونه آسیب دیدگی ناشی از عدم فراهم کردن این لوازم بر عهده کارفرماست. در نتیجه باید تمام جوانب احتیاط را رعایت کرده و بر کار نظافتچی نظارت داشت. یک اشتباه می‎ تواند منجر به شکایت شود و هزینه‎ های قانونی و خسارت می‎تواند دارایی ‎های شما را از بین ببرد. به طور مثال اگر نردبانی که در اختیار نظافتچی قرار داده‎اید، خراب باشد و یا از او بخواهید پنجره و قسمت‎ های مرتفع ساختمان را نظافت کند، در صورت بروز حادثه قطعا شما مسئول بوده و باید خسارت های مادی و معنوی را جبران نمایید.

با حضور کارگر در منزل، بین شما رابطه‎ی کارگر و کارفرما ایجاد شده و منزل شما به عنوان یک کارگاه تلقی خواهد شد بنابراین در صورت بروز حادثه منجر به نقص عضو یا فوت، شما به عنوان کارفرما مسئول هستید. تعداد حوادث کاری منجر به فوت یا مصدومیت در ایران متاسفانه قابل توجه است. در صورت مقصر شناخته شدن کارفرما علاوه بر پرداخت دیه امکان دارد به حبس و پرداخت جریمه هم محکوم شود. در نتیجه چه شما صاحب یک شرکت با کارمندان متعدد و صدها مشتری باشید، یا یک مالک انحصاری با تنها چند منزل باشید، پوشش بیمه نظافت منزل یک سیاست ضروری است. عدم توجه به این نکته باعث ایجاد خسارات مالی و گرفتاری‎ های بسیار است.

تعهدات بیمهگر بیمه نامه مسئولیت نظافت منازل شرکت دانا

موارد تحت پوشش بیمه‎ نامه مسئولیت نظافت منازل شرکت دانا عبارتند از:

  1. آسیب بدنی شخص ثالث
  2. حوادث و بیماری ‎های ناشی از کار
  3. مراقبت های پزشکی مداوم (مانند توانبخشی)
  4. صدمه شخصی

استثنائات بیمه نامه مسئولیت نظافت منازل شرکت دانا

استثنائات بیمه ‎نامه مسئولیت نظافت منازل شرکت دانا عبارتند از:

  1. خسارات مالی وارد بر تجهیزات منزل
  2. خسارات وارد بر سازه‎های مختلف منزل

نتیجه گیری

غالبا منزل تکانی‌ ها در آخرین روزهای سال آغاز شده و شروع منزل تکانی برای خانم‌ ها به یک دغدغه جدی تبدیل می‌ شود. با نزدیک شدن به نوروز ممکن است به فکر استفاده از نیروی خدماتی برای کمک گرفتن در نظافت منزل باشید و یا به صورت منظم برای منزل و یا محل کار خود از نظافتچی منزل استفاده کنید. در صورتی که از شرکت خدماتی نیرو نگیرید عملا کارفرمای مشخصی برای نظافتچی وجود ندارد در نتیجه در هر مرحله از این فرآیند، پتانسیل مسئولیت ناشی از آسیب و صدمات جانی نظافتچی منزل برای شما وجود دارد. پوشش بیمه نظافت منزل یک سیاست ضروری است. عدم توجه به این نکته باعث ایجاد خسارات مالی و گرفتاری ‎های بسیار است.

کلمات کلیدی: بیمه ‎نامه مسئولیت نظافتچی منازل، بیمه ‎نامه مسئولیت نظافتچی منازل شرکت دانا، بیمه دانا سعادت آباد، نمایندگی بیمه دانا سعادت آباد، نمایندگی با سابقه، بیمه مسئولیت نظافتچی منازل ارزان، بیمه نظافتچی منازل با پوشش ‎های کامل. بیمه ثالث ، بیمه آنلاین ، خرید بیمه ، بیمه دانا ، بیمه خودرو ، بیمه بدنه ، بیمه آنلاین خودرو ، بیمه آنلاین ورزشی ، انواع بیمه خودرو ، قیمت بیمه شخص ثالث ، بهترین سایت خرید بیمه ، سوابق بیمه ، استعلام بیمه خودرو ، بیمه عمر ، بیمه مسئولیت ، انواع بیمه مسئولیت

جهت صدور بیمه نامه و مشاوره توسط کارشناسان در نمایندگی بیمه دانا سعادت آباد خواهشمنداست  از طریق های ذیل اقدام فرمایید.

تلفن: 22093082-021

WhatsApp: 09022093082

ایمیل: dana.arya5017@gmail.com

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از خیابان شانزدهم، پلاک 61، ساختمان کاج، طبقه اول، واحد 4، نمایندگی بیمه دانا

تماس با ما