می خواستم در ابتدای مقاله مقدمه ای بنویسم از چیستی و چگونگی ویروس کرونا و مطالب علمی از این پدیده مطرح کنم ولی تصمیم گرفتم برای مقدمه تنها درباره ی تغییر نگرش به زندگی چند خطی بیاورم! روال عادی زندگی بشر دچار تغییر شده است و پایانی برای این پدیده ی عجیب توسط هیچ سازمانی اعلام نشده است. حال چه کنیم؟ دست روی دست بگذاریم و روال عادی گذشته را پیش بگیریم یا با تغییراتی هرچند کوچک ولی رو به جلو به خودمان و اطرافیانمان کمک کنیم؟ این مقاله با اعتقاد به اجرای تغییرات و ارائه راهکارهایی هرچند ناکامل ولی قابل پیشرفت برای اطلاع رسانی به شما عزیزان تنظیم شده است.

بیمه دانا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کاری انجام داده است؟

یکی از اهداف بیمه دانا برای مقابله با کرونا، کاهش زنجیره انتقال از طریق حذف تردد های غیر حضوری است. در این راستا با ایجاد و راه اندازی سامانه ثبت هزینه های درمانی به صورت الکترونیکی توسط بیمه شده یا نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد تماس فیزیکی را حذف کرده و اسناد طی این فرآیند، پذیرش بررسی و محاسبه خواهند شد.

استعلام بیمه درمان

آیا بیمه دانا هزینه های درمانی کرونا را پرداخت می کند؟

هزینه افرادی که دارای بیمه درمان تکمیلی دانا بوده و به بیماری کرونا مبتلا شده اند (نتیجه تست PCR آن ها مثبت اعلام شده است) را پرداخت می کنند که در ذیل توضیحات تکمیلی آورده شده است ؛
الف) هزینه های بستری و درمان در بیمارستان بیماری کرونا تا تعهدات و مطابق شرایط قرارداد بیمه درمان تکمیلی پرداخت می گردد .
ب) هزینه های تشخیص بیماری کووید 19 به شرح ذیل پرداخت می گردد .

بیمه کرونا

نام تست

شرح

شرایط پرداخت

تست های اولیه ویروس کرونا همچون آزمایشات  DIFF ،CRP، CBC تستهای آنتی بادی، تشخیص وجود التهاب و سنجش گلبول ها

دستور پزشک عمومی

سی تی اسکن ریه HRCT

سی تی اسکن قفسه سینه جهت تشخیص کووید 19

دستور پزشک متخصص

تست مولکولی تشخیص کرونا PCR و تست آنتی بادی های کرونا IGG-IGM وجود ویروس  و آنتی بادی فعال در بدن را نشان می دهند مثبت بودن جواب HRCT و آزمایشات اولیه  DIFF ،CRP، CBC یا مثبت بودن جواب خود آزمایشات به همراه دستور پزشک عمومی یا متخصص

نکته مهم: با توجه به استثناء بودن هزینه های چک آپ ، هزینه آزمایش PCR صرفا پس از مثبت بودن آزمایشات اولیه و سی تی اسکن ریه یا مثبت بودن جواب خود آزمایش قابل پرداخت است .
لطفا برای مشاوره با کارشناسان نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد از طریق لینک زیر به صورت تلفنی ، حضوری و آنلاین تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

آیا تست کرونا به صورت رایگان هم انجام می شود؟

از افراد مشکوک دارای علائم کرونا ، زنان باردار و افراد دارای بیماری زمینه‌ای با تشخیص و درخواست پزشک، در مراکز ۱۶ ساعته به صورت رایگان در مراکز لینک ذیل تست PCR گرفته می‌شود.

مراکز تست کرونا

چه تست هایی برای تشخیص کرونا وجود دارد؟

تست PCR : این تست نشان دهنده وجود یا عدم وجود ویروس فعال در بدن می باشد که در صورت مثبت بودن می بایست مراحل قرنطینه یا انزوای خود از دیگران را انجام دهید.
تست آنتی بادی: این تست به دنبال شناسایی ویروس نیست! بلکه به دنبال این است که آیا سیستم ایمنی بدن شما به عفونت پاسخ داده است یا خیر؟ یعنی اگر جواب تست مثبت باشد، احتمال این وجود دارد که شما کووید 19 داشته اید.
سی تی اسکن ریه: سی تی اسکن قفسه سینه برای تشخیص اینکه ریه شما درگیر شده است یا خیر(احتمال این وجود دارد که شخص دارای ویروس کرونا هنوز ریه اش درگیر نشده باشد!)

چه کسانی باید آزمایش کرونا ویروس را انجام دهند؟

اگر با افراد مبتلا به کرونا تماس نزدیک داشته اید و یا دارای علائمی نظیر بدن درد شدید، تب بالای 38 درجه در صورتی که 3 الی 4 روز به طول انجامد و سرفه های خشک مداوم باشید با رعایت کامل اصول بهداشتی می بایست به مراکز معتبر انجام تست که در مقاله آمده است مراجعه فرمائید.
درصورت رعایت نکردن موارد بهداشتی و همچنین مراجعه بی دلیل و پی در پی به مراکز درمانی، خود می تواند عامل اصلی مبتلا به این ویروس باشد.

کرونا را شکست می دهیم…

بیمه کرونا

بیمه دانا سعادت آباد در کنار شماست تا با ارائه راهکارهایی مانند خرید غیر حضوری بیمه نامه ها و ارسال رایگان آن ها برای شما در صورت نیاز، حضور شما عزیزان را در فضا های عمومی کاهش دهد تا در آینده ای نزدیک بتوانیم دوباره با آرامش و سلامتی از کنار هم بودن لذت ببریم و قدر لحظه به لحظه با هم بودن را بیشتر بدانیم


منابع :
• سایت بیمه مرکزی https://www.centinsur.ir/
• سایت پورتال بیمه دانا
• مصاحبه با کارشناسان و مدیران در ستاد مدیریت درمان بیمه دانا
• وب سایت نمایندگی بیمه دانا در سعادت آباد