هیچ‎ چیز به اندازه یک تابلو تبلیغاتی نمی‎ تواند کسب‎ و کار شما را در دید وسیعی به نمایش بگذارد. با یک سرمایه‎ گذاری نسبتاً کوچک، یک شرکت می‎ تواند سال‎ ها دیده شود و هزاران مصرف‌کننده بالقوه هر روز آگهی آن‎ را مشاهده کنند. راه اندازی یک تجارت تبلیغاتی بر اساس بیلبورد می‎ تواند سودآور باشد. با این حال، با توجه به قانون زیباسازی بزرگراه، تعدادی مقررات وجود دارد که ممکن است بر کسب‎ و کار شما تأثیر بگذارد. برای اطمینان از سودآوری ابتدا هزینه مالی و پیامدهای قانونی آن‎را بررسی کنید. همه مشاغل؛ صرف نظر از صنعت، با خطراتی مواجه هستند که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند. کارگران بیلبورد در حین کار در معرض خطرات متعددی از جمله سقوط، برق گرفتگی و برخورد با وسایل نقلیه یا اشیاء دیگر قرار دارند. رایج‎ترین و جامع‎ترین نوع بیمه‎ نامه‎ ای که صاحبان مشاغل در آن سرمایه گذاری می‎ کنند، بیمه مسئولیت عمومی است در حالی که مشاغل از نظر قانونی ملزم به داشتن بیمه مسئولیت عمومی نیستند، فعالیت بدون آن بسیار پرخطر است. اگر از کسب ‎و کار شما شکایت شود، ممکن است با هزینه‌ های هنگفتی روبرو شوید. داشتن یک بیمه‎ نامه مسئولیت عمومی کافی برای کمک به جبران این خسارات تنها راه برای جلوگیری از تخریب این نوع رویدادها است.

بیمه‎ نامه مسئوليت مدني شرکت‌هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي به منظور جبران کليه خسارات مالي و جاني ناشي از خطرات احتمالي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي در قبال اشخاص ثالث صادر مي‌ شود. بنابراين کليه کساني که مسئول نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي هستند به اين بيمه ‎نامه نياز دارند. موضوع بيمه‎ نامه مسئوليت مدني بيمه‎ گزار در قبال اشخاص ثالث ناشي از نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي بدين معني است که هرگاه در اثر سقوط، شکستگي و حواد رانندگي تابلوهاي مذکور خسارات جاني و مالي به اشخاص ثالث وارد آيد و مسئوليت بيمه‎ گزار توسط بيمه‎ گر و در صـورت لزوم توسـط مراجع قضايي محرز شود، بيمه‎ گر براساس مفاد و شرايط اين بيمه‎ نامه و حداکثر تا سقف تعهدات مندرج در بیمه‎نامه خسارات وارده را جبران خواهد نمود.

استثنائات بيمه‌نامه مسئوليت مدني شرکت هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي دانا

استثنائات بيمه نامه مسئوليت مدني شرکت هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي دانا عبارتند از:

 1. اگر بیمه‌گزار در پاسخ به پرسش‌های بیمه‌گر به عمد از اظهار مطلبی خودداری نماید و یا به عمد بر خلاف واقع اظهاری بنماید بیمه‌نامه باطل خواهد بود ولو مطلبی که کتمان شده یا بر خلاف واقع اظهار شده است هیچگونه تأثیری در وقوع حادثه نداشته باشد در نتیجه نه فقط وجوه پرداختی بیمه گزار به وی مسترد نخواهد شد بلکه بیمه گر می‌تواند اقساط حق‌بیمه را که تا آن تاریخ عقب افتاده است نیز از بیمه گزار مطالبه نماید.
 2. خسارات وارده به خود تابلوهاي مورد بيمه
 3. خسارات وارده به بيمه‎ گزار وکارکنان وي
 4. پيمانکاران و کارکنان آن‎ها تحت پوشش نمي‎ باشند.
 5. بيمه‎ گزار مکلف به اخذ مجوزها و رعايت استانداردهاي لازم درخصوص ساخت و نصب تابلو در محل مورد بيمه از مراجع ذي‎صالح مي‎باشد در غير اينصورت بيمه‎ گر تعهدي در قبال خسارات احتمالي ندارد.

مدارک اعلام خسارت بيمه نامه مسئوليت مدني شرکت‌هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي دانا

مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده خسارت بيمه نامه مسئوليت مدني شرکت‌هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي دانا عبارتند از:

 1. خسارت هزینه پزشکی
 • کپی مدارک شناسایی (کپی شناسنامه و کارت ملی)
 • گزارش رادیولوژی یا سی تی اسکن
 • برگ اورژانس و کلیه مدارک پزشکی از پذیرش تا ترخیص بیمار ممهور به مهر مرکز درمانی
 • اصل صورتحساب بیمارستان و اصل کلیه فاکتور داروها و لوازم مصرفی معتبر مربوط به هزینه‎ های درمانی ممهور به مهر مرکز درمانی
 1. خسارت نقص عضو
 • کپی مدارک شناسایی (کپی شناسنامه و کارت ملی)
 • شرح کامل حادثه همراه با تکمیل فرم اعلام حادثه
 • درخواست کتبی بیمه گزار در خصوص پرداخت دیه نقص عضو
 • اصل و یا کپی برابر اصل شده گزارش پزشکی قانونی دایر بر تشخیص علت حادثه و در صد نقص عضو
 • اصل رای صادره از مراجع قضایی
 • اصل و یا کپی برابر اصل شده گزارش تنظیمی توسط مقامات انتظامی در خصوص وقوع حادثه
 1. خسارت فوت
 • گزارش پزشکی قانونی دایر بر تشخیص علت فوت
 • گواهی فوت صادره پزشکی قانونی یا ثبت احوال
 • گزارش معاینه جسد
 • برگه اورژانس و صورتحساب بیمارستان
 • جواز دفن
 • رای دادگاه (در صورت خرید این پوشش، نیازی به رای دادگاه نمی‎باشد)
 • گواهی انحصار وراثت نامحدود به منظور مشخص شدن سهم هریک از وراث
 • کپی برابر اصل شناسنامه ابطالی و کارت ملی فوت شده و وراث قانونی متوفی

نتیجه گیری:

راه اندازی یک تجارت تبلیغاتی بر اساس بیلبورد می‎تواند سودآور باشد. با این حال صرف نظر از صنعت، با خطراتی مواجه هستند که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند. بیمه‎ نامه مسئوليت مدني شرکت هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي به منظور جبران کليه خسارات مالي و جاني ناشي از خطرات احتمالي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي در قبال اشخاص ثالث صادر مي‌شود. به این معنی که هرگاه در اثر سقوط، شکستگي و حواد رانندگي تابلوهاي مذکور خسارات جاني و مالي به اشخاص ثالث وارد آيد و مسئوليت بيمه‎ گزار توسط بيمه‎ گر و در صـورت لزوم توسـط مراجع قضايي محرز شود، بيمه‎ گر براساس مفاد و شرايط اين بيمه‎ نامه و حداکثر تا سقف تعهدات مندرج در بیمه‎ نامه خسارات وارده را جبران خواهد نمود.

کلمات کلیدی: بيمه نامه مسئوليت مدني شرکت‌هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي، بيمه نامه مسئوليت مدني شرکت‌هاي نصب و نگهداري تابلوهاي تبليغاتي دانا، بیمه‎ نامه مسئولیت مدنی، بیمه ‏نامه مسئولیت مدنی دانا، بیمه ‎نامه مسئولیت، بیمه‎ نامه مسئولیت دانا، بیمه دانا.