گواهینامه
شایعات اخیر در ارتباط با عدم تعلق بیمه به راننده‌ای که بیمه‌نامه به اسم آن نباشد غلط است و صرفاً بیمه مرکزی در راستای ایجاد زیرساخت راننده محور شدن بیمه شخص ثالث، شرکت‌های بیمه را ملزم به دریافت اطلاعات فردی یکی از رانندگان خودرو مورد بیمه نموده است.
بیمه مرکزی طی بخشنامه‌ای بر عدم تأثیرگذاری انطباق مشخصات راننده، بیمه‌گذار و راننده مسبب حادثه در هنگام دریافت خسارت بیمه شخص ثالث تأکید کرده. بر اساس این بخشنامه بيمه مركزي، در مورد وسایل نقلیه زمینی دارای پلاک ملی، شرکت‌های بیمه را در زمان صدور بیمه‌نامه ملزم به دریافت اطلاعات گواهينامه راننده/ رانندگان وسیله نقلیه مورد بیمه (حداقل یک راننده) از بیمه‌گذار نموده.
لازم به ذكر است كه راننده وسیله نقلیه می‌تواند فردی غیر از بیمه‌گذار و یا مالک وسیله نقلیه باشد و عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه‌گذار به‌هیچ‌عنوان مانع صدور بیمه‌نامه نخواهد بود.
همچنین اطلاعات رانندگان وسایل نقلیه که به ترتیب مذکور گردآوری می‌شود صرفاً به‌منظور مطالعات و محاسبات آماری بیمه مرکزی درزمینۀ صدور بیمه‌نامه شخص ثالث بر اساس ویژگی‌های راننده مورداستفاده قرار خواهد گرفت و بنابراین این بخشنامه تأکید می‌نماید عدم انطباق مشخصات راننده در زمان خسارت با اطلاعات راننده در زمان صدور بیمه‌نامه به‌هیچ‌وجه باعث عدم پرداخت خسارت نمی‌شود و خسارت زیان‌دیده مطابق مقررات قانونی و همچون گذشته رسیدگی و پرداخت خواهد شد. https://www.centinsur.ir، مورخ 05/12/99 کد خبر: ۳۹۲۶
کارشناسان این نمایندگی بیمه دانا در سعادت‌آباد آماده ارائه مشاوره و راهنمایی و اعلام ارزان‌ترین حق بیمه و بهترین پوشش‌های بیمه‌ای جهت صدور انواع بیمه‌نامه‌ها من‌جمله بیمه‌نامه شخص ثالث به‌صورت آنلاین، تلفنی و حضوری هستند. خواهشمند است از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید.

تماس با ما